Amazon Türkiye ve Avrupa ülkeleri haricinde diğer pazar yerlerinde bireysel olarak hesap başvurusu yapabilirsiniz. Gerekli olan evraklar sadece yeni TC Kimlik ya da Pasaport ve Kredi Kartıdır. Hesap başvurusunun onaylanma sürecinde Amazon kesinlikle kredi kartı istemektedir. Debit card ve banka kartlarını kabul etmemektedir. Debit card ve banka kartlarınızı Amazon.com’dan ürün alımında kullanabilirsiniz.

Amazon Dropshipping Amazon Alıcı hesap ile Amazon Satıcı hesabınız arasında yapılan bir ticaret modelidir.

Ürünleri yazılım aracılığı ile çekeceğiniz kaynak mağazanız daima Amazon.com (USA) ‘ dur. Ürünleri listeleme ve satış yapacağınız hesap ise Amazon Canada, Amazon Mexico, Amazon UAE, Amazon AU, Amazon SG vs. olabilir.

Amazon satıcı hesabınız açıldıktan sonra yazılım aracılığı ile istediğiniz ürün kategorilerini amazon.com üzerinden taratıp kendi satıcı mağazanızda listeleme yapılır. Daha sonra bir müşteri sizin ürününüzü satın aldığı zaman siz de aynı ürünü amazon.com üzerinden kendi kredi kartınız ile satın alıp müşterinin adresine gönderirsiniz. Aradaki fiyat farkı da sizin karınız olmaktadır.

Amazonda dropshipping yaparken ayrı bir web sitesi kurmanız ya da reklam vermeniz gerekmez. Amazon’un kendi yüksek trafiğinden faydalandığımız için ürünlerinizin satışı kolay olacaktır. Üstelik ekstra ücretler ödemek zorunda kalmamış olacaksınız.

Amazon’da yıllık toplam cironuz 50.000$ (dolar) geçmediği sürece şirket kurmanız ve vergi ödemeniz gerekmez. Bireysel olarak satıcı olabilirsiniz. Yapılan ticaret modeli yurt dışı kaynaklı olduğundan Türkiye’deki vergilendirmelerden etkilenmezsiniz.

 

 

WHATSAPP İLETİŞİM : +1 220 842 81 70

 

Buraya tıklayarak referanslarıma ulaşabilirsiniz.


1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada