Fortnite vs PUBG: ARALARINDAKİ 10 BÜYÜK FARK

 Fortnite vs PUBG: En Büyük İki Battle Royale Arasındaki 10 Mobil Fark Nedir , Gelin Hep Birlikte Bakalım

 

Mücadelesi savaş royale üstünlüğü hem yeni arenaya girmiş PUBG Mobil ve Fortnite mobil oyun pastasından daha büyük parçası için mücadele ediyor.

Her iki oyun da son derece popülerdir ve türün açık öncüleridir, ancak bariz benzerliklerine rağmen, mobil cihazlar için en büyük iki battle royale oyunu arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

Elbette,  Fortnite ile PUBG arasındaki bir karşılaştırma, hangi oyunun daha iyi olduğunu kesin olarak söyleyemez, çünkü farklılıkların çoğu stilistiktir. Her iki oyun da harika ve güncellenme oranlarına bakılırsa, en iyisi henüz gelmedi.

FORTNITE İNDİRİN

PUBG MOBİL İNDİRİN

Fortnite vs PUBG: Görsel Stil

Hem Fortnite Mobile hem de PUBG Mobile, PC meslektaşlarının sadık rekreasyonlarıdır ve bu, farklı görsel stillerini içerir.

Tencent’in Lightspeed ve Quantum Studios, PlayerUnknown’s Battlegrounds’un mobil sürüm için gerçekçi grafiklerini basitleştirdi, ancak özü hala orada. Karakterler, haritalar ve silahlar tamamen gerçekçi.

Fortnite ise daha çizgi film benzeri bir yaklaşım benimsiyor. Her şey bir Dreamworks filminden kopmuş gibi parlak ve renkli. Bazı silahlar gerçek silahlara dayanıyor, ancak diğerleri el bombası fırlatıcısının geçici “Yumurta Fırlatıcısı” gibi doğrudan Looney Tunes’dan çıkmış gibi görünüyor – ve bu, sınırlı zaman modlarında alışveriş arabalarına, fırlatma pedlerine ve jet paketlerine girmeden.

Fortnite ve PUBG arasındaki fark, bir maçın ilk 30 saniyesinde bir oyuncu tarafından en iyi şekilde özetlenir. PUBG Mobile’da oyuncular bir kargo uçağından askeri üsler ve enerji santralleri ile genişleyen adalara paraşütle atlıyor. Fortnite’de oyuncular, devasa bir balona bağlanmış bir otobüsten paraşütle atlayarak düşüşlerini bir şemsiye veya fütüristik planörle kırarlar.

Fortnite vs PUBG: Oynanış

Her iki oyun da oyunculara haritada hızlı bir şekilde gezinme yeteneği verir, ancak bunlar çok farklı şekillerde ilerler. Temayı koruyan PUBG Mobile, haritanın etrafına araba ve motosikletler yerleştirerek hayata sadık kalıyor. Çok fazla hasar aldıklarında patlayabilirler ve uzun mesafeler kat ettikten sonra gazları bitebilirler.

Fortnite farklı bir yaklaşım benimsiyor. Fortnite, golf arabaları ve dörtlü bisikletler gibi araçlara ek olarak, karakterinizi harita üzerinde süzülmek için havaya fırlatan atlama pedleri gibi avatarınızın hareket hızını ve mesafesini artırabilecek öğelere de sahiptir.

Her iki oyunda da başparmaklarınızı dinlendirmek için otomatik hareket özelliği bulunur. Ancak yine de PUBG Mobile’da açık alanları geçmek, Fortnite’ta olduğundan çok daha tehlikelidir, bu yüzden dikkatli olun.

Fortnite vs PUBG: Otomatik alma ve diğer mobil cihazlara özel özellikler

PUBG Mobile Autoloot Auto Pick Up - Fortnite Mobile vs PUBG Mobile

Hem PUBG Mobile hem de Fortnite, oyunu dokunmatik ekranlı cihazlarda daha oynanabilir hale getirmek için birkaç mobil özellik ekliyor. Bunlar arasında nişan alma yardımı, yön göstergeleri ve otomatik alma bulunur.

Yön göstergeleri her iki oyunda da hemen hemen aynıdır ve kulaklıksız oyunculara yardım etmek için hangi yönden atışların veya ayak seslerinin geldiğini gösterir. Fortnite, güçlü silahlar ve ganimet içeren sandıklar için ek bir altın göstergeye sahiptir.

Uygulamada göstergeler PUBG’de daha iyi çalışıyor, çünkü Fortnite’da oynanış daha üç boyutlu. Oyuncular birikebilir ve azalabilir ve göstergeler bu tür bilgileri sağlayamaz. Çok geç olana kadar bir oyuncunun altınızda mı yoksa üstünde mi olduğunu bilemezsiniz.

Otomatik toplama da ikisi arasında benzerdir ve envanterinizi doldurmak için silahları, eşyaları ve ilaçları toplar. Fortnite’ta aynı zamanda yapı malzemelerini de alır ve PUBG Mobile’da silahlarınız için ek parçaları, üst düzey zırh ve sırt çantalarını alır ve donatır.

Fortnite vs PUBG: Para Kazanma

fortnite mobile vs pubg mobile

Fortnite ve PUBG arasındaki diğer bir fark, içeriklerinden para kazanmayı seçmeleridir.

Öncelikle, her iki mobil oyun da tamamen ücretsizdir ve satın alınan içerik, rekabet avantajı sağlamayan kozmetik ürünlerle sınırlıdır. Fortnite’ın bu konuda sunabileceği çok şey var, tonlarca görünüm, dans, duygu ve şimdi kilidini açmak için spreyler. Bunlardan bazıları oynanarak açılabilir ve bazılarının satın alınması gerekir.

 

Her iki oyun da tamamen ücretsizdir ve satın alınan içerik, rekabet avantajı sağlamayan kozmetik ürünlerle sınırlıdır.

Fortnite sezonlara bölünmüştür, bu nedenle daha hızlı seviye atlamak ve o sezonun benzersiz ödüllerinin kilidini açmak için her 70 günde bir yeni bir Savaş Bileti satın alınması gerekecektir. Hepsinin kilidini açmak oldukça zahmetli, ancak neyse ki ilerlemeniz hesap çapında paylaşılıyor, bu nedenle PC sürümünü oynadıysanız baştan başlamanıza gerek yok.

O kadar heyecan verici görünmeyebilir, ancak kilitlenebilir özelliklerin çoğu gerçekten harika. Epic Games, topluluklarından gelen fikirleri bir araya getirme konusunda da gerçekten çok iyiydi, bu yüzden içeriden şakalar ve memlerle dolu. Ama gerçekten, hiç kimse derisiz olmak istemez.

Öte yandan PUBG Mobile, başlangıçta paraşütler, ceketler ve temel giysiler gibi kozmetik ürünler için daha geleneksel bir görünüm kutusu sistemini tercih etti. Bununla birlikte, 0.6.0 güncellemesinden itibaren, Epic Games’in kasasını doldurmak için kullandığı aynı Battle Pass sistemine (burada Royale Pass olarak adlandırılır) sahiptir.

Fortnite vs PUBG – Performans

Fortnite kale inşa 

PUBG Mobile ve Fortnite, aslında Fortnite’ın Epic Games tarafından yaratılan denenmiş ve test edilmiş Unreal Engine 4 üzerinde çalışıyor. Bu nedenle, hem PUBG hem de Fortnite’ın çalışmaya başlaması ve PC’de kapıdan çıkar çıkmaz son derece optimize edilmiş olması şaşırtıcı değil.

Aslında, Fortnite’ın PUBG’yi ilk etapta sollamasına yol açan ana şeylerden biri (ücretsiz olması dışında), PUBG’den çok daha az güçlü bilgisayarlarda oynanabilmesiydi.

 

Her iki oyun da pilinizi kazanan kazanan tavuk yemeği söyleyebileceğinizden daha hızlı tüketir

Bununla birlikte, Epic Games, Fortnite’ı mobil cihazlarda kullanılabilir hale getirmek için aynı çabayı göstermedi. Meşhur Google Play Store’da yok, bu yüzden Android’de oynamak istiyorsanız onu yan yüklemeniz gerekecek . Fortnite, aşağıdaki minimum donanım ve yazılım gereksinimlerini karşılayan tüm Android cihazlarla uyumludur :

  • Android 8.0 Oreo veya üstü
  • 3 GB ücretsiz yerleşik depolama alanı
  • En az 4 GB sistem RAM’i
  • GPU gereksinimleri: Qualcomm Adreno 530 veya üstü, ARM Mali-G71 MP20, ARM Mali-G72 MP12 veya üstü

Mobil cihazlarda Fortnite, PC sürümüne oldukça benziyor, ancak performansı artırmak için grafik ayarlarınızı değiştirme seçenekleri de var.

PUBG Mobile, hemen hemen her cihaza uyarlamak için sağlam grafik ayarları sunar. Piyasaya sürülen PC sürümünün aksine, düşük çözünürlüklü dokular oyunun gerçekçi hissinden uzaklaşsa da oldukça iyi optimize edilmiştir. Son derece düşük kaliteli veya eski cihazlara sahip olanlar için , hemen hemen her cihazda çalışan PUBG Mobile Lite da var .

Lightspeed ve Quantum Studios, hem daha yüksek hem de daha düşük Android cihazlarını içerecek şekilde PUBG Mobile için birkaç güncelleme yayınladı . Ancak, her iki oyun da pilinizi kazanan kazanan tavuk yemeği söyleyebileceğinizden daha hızlı tüketir.

Fortnite vs PUBG: Sonuç

Peki Fortnite vs PUBG söz konusu olduğunda hangi oyun daha iyi? Her iki oyun da harika (ve ücretsiz), ancak kesinlikle farklı battle royale deneyimleri sunuyor.

PUBG Mobile tartışmasız oyun deneyimini dokunmatik ekran kontrollerine uyarlamak için biraz daha fazlasını yapıyor ve daha fazla haritaya sahip, ancak Fortnite çok daha derin bir bilgiye sahip ve mevsimsel silah ve eşya eklemeleri hayranların daha fazlası için geri gelmesini sağlıyor.

Fortnite ve PUBG’nin battle royale oyununda kimin zirveye çıkacağını düşünüyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!

Okunma:
194
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada