Otomobil Değil Efsane: 2021 Model Toyota Supra Özellikleri ve Fiyatı

Yarış oyunları ve aksiyon filmleri ile gönlümüze taht kuran Toyota Supra, şimdi 2021 efsanesiyle karşımızda. 3.7 saniyede 0’dan 100 km hıza çıkabilmesini mi dersiniz, muazzam bir tasarıma sahip olmasını mı? Gelin kendisini bir mercek altına alalım.

 

Dış Tasarım

Spor araba dediğin, bir erkek gibi hem çekici hem güçlü olmalı, öyle değil mi? İşte Toyota Supra her iki yönden de beklentileri karşılamayı iyi biliyor. Aerodinamik görüntüsü ve keskin hatlarıyla mükemmel bir spor görünüme sahip ve gözlerimizi kamaştırıyor. Dışı böyleyse içi nasıldır? diyor ve devam ediyoruz.

 

Çift kabarcıklı tavan

Evet, bunu spor arabalarda görmeye zaten alışığız. Toyota Supra 2021 modelinde uygulanan bu tasarımın amacı içerideki baş boşluğunu artırıp konfor sağlamak. Dış tarafta da hava akışının optimize edilmesine yarayan bu tasarım, performansa önemli katkılarda bulunuyor. (‘Mükemmellik ayrıntılarda gizlidir.’ Diye boşuna dememişler.)

 

6 mercekli led farlar

 

Yani böylesine pahalı ve donanımlı bir otomobilde led farlar olmasaydı zaten skandal olurdu. Fakat 6 tane mercekle sunulduğu için daha şık göründüğü de bir gerçek. Hem bu sayede görüş açınıza giren her yeri çok net görebiliyorsunuz.

 

İç Tasarım

 

Geldik en can alıcı noktaya. Dış güzellik önemli ama mühim olan iç güzellik diyenlerdenseniz buraya dikkat!

 

Dijital gösterge paneli

 

Otomobilin gösterge boşluğunda barındırdığı 8.8 inç yüksek çözünürlüklü dijital ekran; hız, motor devri, navigasyon, vites seçimi ve çeşitli sürüş bilgilerini görme imkânı sunuyor.

 

Supra komuta sistemi

Bu ne işe yarıyor? Tabii ki temel multimedya özelliklerini bizimle buluşturuyor. Yüzeyi dokunmaya duyarlıdır ve navigasyon sistemine rahatlıkla adres girebiliriz. Bu sadece bir örnek, daha çok işlevi var.

 

 

Performans

 

Dış tasarım, iç tasarım dedik fakat bize dağlar tepeler aştıracak olan şey arabanın performansı. Yol gidemedikten sonra ne yapayım ben tasarım harikası bir arabayı? Neyse ki saygı değer otomobilimiz bu konuda da bizi yarı yolda bırakmıyor, (ülkemizde satışa çıksa, biz de hayırlısıyla bir alabilsek) o zaman kendimizi yollara vurabiliriz:

 

3.0 Litre turbo motor

Motoru 6 silindirli, turbo, 3 Litre ve oldukça güçlü olan Toyota Supra, ortalama 500 Nm tork üretebiliyor. Bu arada 3 litrelik motoru 382 beygir gücünde ve hızı yalnızca 3.7 saniyecik içerisinde tam tamına 0’dan 100 km’ye ulaşabiliyor.

 

8 ileri otomatik şanzıman

 

Toyota Supra zaten uzun yııllardan bu yana 8 ileri otomatik olarak satıştaydı; bu geleneğini bozmadı. Toyota’nın söylediğine göre bu vites, motor ile kusursuz bir uyum sergiliyor ve sürüş keyfini zirveye taşıyor. (Denemek lâzım!)

 

Toyota Supra 2021 Fiyatları

Aşağıdaki fiyatlar Amerika Birleşik Devletleri’ndeki fiyatlardır, ona dikkat etmeniz rica olunur:

 

  • 0 Litre 382 beygir Toyota GR Supra Premium Fiyatı – 54.990 dolar (Yani 430.946 TL + vergiler)
  • 0 Litre 382 beygir Toyota GR Supra Fiyatı – 50.990 dolar (Yani 399.599 TL+ vergiler)
  • 0 Litre  255 beygir Toyota GR Supra Fiyatı – 42.990 dolar (Yani 331.418 TL + vergiler)

 

 

Okunma:
173
Makale Etiketleri:
· · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Otomobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat