TAM KAPANMADA SON DURUM !!

TAM KAPANMADA SON DURUM !!

Türkiye’de korona virüs vakalarının yükselmesinin ardından 17 Mayıs tarihinde ‘ tam kapanma ‘ kararı alınmıştı. Peki tam kapanmadan sonra Covid-19 vaka durumu nedir?
Tam kapanama sürecinin ardından vaka sayılarının son durumu ve kısıtlamaların ne zaman kaldırılacağı merak konusu oldu.
Tam kapanma sürecinde an itibari ile vaka durumu aşağıda paylaşmış olduğumuz tabloda mevcuttur.

Tam kapanma süreci uzatılacak mı ? Tam kapanma sürecinin ne gibi etkileri oldu?

Bu soruların cevabını net olamamak ile birlikte yorumlayalım.

Tam kapanma süreci uzatılacak mı?
Türkiye’de korona virüs vakalarının yükselmesinin ardından 17 Mayıs tarihinde ‘ tam kapanma ‘ kararı alınmıştı. Tam kapanma süreci uzatılacak mı henüz belli olmasa da 19 Mayıs GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI nedeni ile 1 hafta daha uzatılacağı söz konusu. Peki bu kapanma sürecinin uzaması ne gibi etkenler doğuracak?
Vaka sayısında düşüş olmasını ümit ederek olumlu yönde etki etmesi bekleniyor. Ancak kapanma sebebi ile sektör farklılıklarından dolayı çalışmayan işçiler için ne gibi etkenler olacak ve son durum ne olacak henüz belirsiz. Umarız ki bir an önce korona vakası ülkemizde biter ve her şey eskisi gibi olur.

Tam kapanma sürecinin ne gibi etkileri oldu?
Tam kapanma süreci korona virüs vakalarında ciddi bir düşüş olması sebebi ile alınmış bir karar olsa da, kapanmanın başlayacağı çoğu iller de trafik adeta kilit durumda idi. 17 günlük uzun bir süreci evlerinde geçirmek istemeyip bu süreyi tatil süresi gibi gören bir çok kişi, ikamet etmiş olduğu şehirlerden bir çok rezervasyon yaparak ayrıldı. Peki bu durum kapanma sürecini nasıl etkiledi?
Bu durumun kapanma sürecini nasıl etkilediğini tam kapanma süreci bittikten sonraki tabloda görmek mümkün. Ancak bir çok kişi hala bu virüsün gribal enfeksiyon ile eş değer olduğu mantalitesi ile hareket etmekte. Tedbiri elden bırakmadan önlemlerimizi alarak yaşamımızı sürdürmek, bu virüsün ülkemizi bir an önce terk etmesinde büyük rol oynuyor.
Sağlıklı güzel günlerin gelmesi dileği ile.

Okunma:
235
Makale Etiketleri:
· · · · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada