Evde Kedi Beslemek İçin 5 Neden?

Dünyada kediler evde beslenen yaygın hayvanlar arasındadır. Kediler insana her zaman cazip gelmiştir. Çünkü ne kadar eğitmeye çalışırsanız çalışın kedinin içinde vahşi hayvan dürtüleri ortadan kaybolmuyor. Kedinin vahşi iç güdülerinde beslemek isteyen insanın içinde merak duygusu uyandırıyor.

Kedileri yaşadığınız çevrede sıklıkla görebilirsiniz. Sokakta beslenen kedilerin ve evde beslenen kedilerinde birbirinden farklı özellikleri kendine has özellikleri vardır.

Kedi sahiplenmek ve sokaktaki kedileri beslemek için 5 Neden

1)Mutlu Olursunuz

Evde kedi beslemek ruh halinizi sağlıklı olmasını sağlar ve fiziksel olarak da sağlıklı olursunuz. Kedi besleyen insanlar genelde evlerinde olmayı seven, işlerinden çıktıları zamanda heyecanla eve gitmeyi isteyen insanlardır. Kısaca evcimen olmuşlardır.

Kediler eve alındığı zaman orayı bölgesi ilan eder ve sizi bir can yoldaşı olarak görmeye başlar. Mümkünse eve 2 kedi alın. Siz evde yokken eğlenmelerine bakarlar ve yalnız kalmazlar. Çünkü yalnız kalan bir canlının yaşama sevinci düşer.

Ayrıca kediler insanların duygularınızı hissedebilir ve üzgün olduğunuzda moralinizi düzeltmek için sizinle ilgilenirler.

 

 

2)Korunursunuz

Kediler yaşadığı bölgeyi sahiplendiklerin dolayı çevresindeki hayvanları merakla inceler ve avlamaya çalışır.

Avladıkları hayvanları sizin önünüze koyarlar.

Ya da tuvalete girdiğiniz zaman kapalı kapının arkasında bekçi gibi beklerler. Bu onların size minnettarlığının simgesidir.

 

 

 

 

3)Sorumluluk ve Fedakarlığı Öğrenirsiniz

Sahiplendiğiniz kediye o kadar düşkün olacaksınız ki gün içerisinde kendinize ayıracağınız vakti bile kedinize ayıracaksınız.

Sorumluluk ve fedakârlık duygusu çoğu insanda bulunmuyor maalesef. Herkes kendini düşünmeye başladı modern dünyada.

Kedi besleyen insanlar, sokak hayvanlarına daha duyarlı ve daha sevecen oluyor diğer insanlara göre.

 

 

 

4)Farkındalığınız Artar

Kedi besleyenler sokak hayvanlarına karşı ve barınaklarda yaşayan hayvanlara karşı yardım eli uzatmaktan çekinmez. Zamanla doğada zaman geçirmeyi isteyeceksiniz kedilere olan sevginiz yüzünden.

 

 

 

 

 

5)Sevginiz Çoğalacak

Yaşama sevinciniz artacaktır. Bir kediyle sevgisini paylaşan insan herkesle sevgisini saçabilir. Hayvanları sahiplenin, satın almayın. Evinizden çıktığınızda gördüğünüz her kediye selam verecek kadar hayvan sevgisiyle dolacaksınız.

 

 

 

Okunma:
775
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Ekoloji · Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat