HAYVAN SAHİPLENMEK İÇİN 5 NEDEN

İnsan, teknolojinin gelişmesiyle aşırı bireyselleşmeye ve toplumdan uzaklaşarak evlerde daha fazla zaman geçirmeye başladı. İnsan sosyal bir hayvan olduğundan toplumdan kopamıyor ve bireyselleşmenin getirdiği yalnızlaşmaktan dolayı evinde mutsuz hissediyor.

İnsanlar hayatı boyunca yarıl yolda bırakmayan dostlar arar. İnsanı da yarı yolda bırakmayan biricik evcil hayvanlardır. Her yıl insanlar evcil hayvan alırken estetiğe dikkat etmektedir ve hayvanlar istedikleri gibi davranmadıklarında da sokağa atmaktadır. Sokağa atılan hayvanların çoğu uyutulmakta ve barınaklara gönderilmektedir.

Evcil hayvan satın almaktansa sahiplenmek daha iyidir. Çünkü ömür boyu terk etmeyecek bir arkadaş sahipleniyorsunuz. Bu narin dostları sahiplenmek için 5 neden.

 

1)Mutsuz Olmazsınız

Yalnız yaşıyorsanız ve kendinize bir değerli arkadaş istiyorsanız evinize bir hayvanı alın. Satın almayın. Barınaktan gidin sahiplenin.

Evinize hayvan aldığınızda göreceksiniz ki yaşadığınız yer şenlik alanı olacak. Evden hiç ayrılmak istemeyeceksiniz veya akşam saatlerinde işinizden eve dönerken büyük bir heyecan hissedeceksiniz. Hayvanlar en değerli dostlarımızdır.

 

 

 

 

2)Doğaya Olan Farkındalığınız Artar

Evinizde hayvan beslemeye başladığınızda doğa hakkında tahmin edilemez. Doğaya olan ilginiz o kadar çok artacak ki internetten, kitaplardan araştırmaya yapmaya ve önemlisi de gözlem yapmak isteyeceğiniz ormanlara gitmek isteyeceksiniz. Hayatınızda deneyimlemediğiniz heyecanlara hazır olun.

 

 

 

 

3)Sosyalleşmeye Başlarsınız

Evinizde hayvan aldığınızda bakımı hakkında bilgi almak için araştırma yapmaya başladığınızda, hayvan bakımını anlatan yeni insanlarla tanışmış olacaksınız. Sosyalleşmek insana her zaman iyi gelmiştir ve iyi gelmeye de devam edecektir.

 

 

 

 

 

4)Sorumluluk Almaya Başlarsınız

Hayvan sahiplenmenin bir diğer katkısı da insana sorumluluk kazandırmasıdır. Sorumluluk duygusu insanı olgunlaştıran ve karakterinin gelişiminde önemlidir. Bazı aileler çocukları sorumluluk sahibi olsun diye evcil hayvan sahipleniyorlar.

 

 

 

 

 

5)Yeni Bir Sayfa Açarsınız

Hayvanlara duyduğunuz sevgi artacağından dolayı sokakta gördüğün her hayvanı sevip ve beslemeye istekli olacaksınız ve bir bakmışınız ki çantanızda mama dolaşır olmuşunuz. Hayvan sevgisi ile hayatınızın hikayesini yaşamaya başlarsınız.

 

Okunma:
436
Makale Etiketleri:
· · · · · · ·
Makale Kategorileri:
Ekoloji · Genel · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat