Karlı Hava Dalgası Bu Gece Geliyor! Günlerce Sürecek

Yurt genelinde bugün sıcaklıklar düşüyor ve bu gece saatlerinden itibaren karlı hava dalgası tüm yurtta tesirli olmaya başlayacak. İstanbul ve etrafında yarın karla karışık yağmur tesirli olacak, cuma günü ise kar tüm Türkiye’yi tesiri altına alacak. Bir hafta boyunca kar, yurt genelinde tesirini sürdürmeye devam edecek.

Soğuk ve yağışlı hava dalgası bu gece tesirli olmaya başlayacak. Meteoroloji’nin 5 günlük hava iddia haritasına nazaran bu geceden itibaren yurda giriş yapacak olan karlı hava dalgası günlerce tesirini sürdürecek.

KAR 21 ARALIK’A KADAR İSTANBUL’DA KALMAYA DEVAM EDECEK

Hava sıcaklıklarının düşmesine paralel olarak kendisini göstermeye başlayacak kar yağışı, Meteoroloji’ye nazaran kısa periyodik olmayacak ve 21 Ocak tarihine kadar İstanbul’da kalmaya devam edecek.

YURDUN GENELİNDE TESİRLİ OLACAK

Kar yağışı yurdun birçok bölgesinde tesirli olacak. Ege Bölgesi’nin güneyi, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Bölgesi’nin hudut kentleri hariç tüm bölgelerde kar kendini gösterecek. Sıcaklık düşüşü önümüzdeki hafta ortasına kadar sürecek.

SAĞANAK YAĞIŞ BUGÜN DE DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Erzurum, Muş, Bingöl etrafları ve Edirne’nin güney kısımlarının yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

Yağışların Sağanak ve Gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz’in iç kesitleri, İç Anadolu’nun kuzeyinin yüksekleri, Erzurum etrafları ve Edirne’nin güney kısımlarında yer yer karlakarışık yağmur ve kar olmak üzere İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Muğla’nın doğu ilçeleri, Giresun, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

13 Ocak Çarşamba

14 Ocak Perşembe

15 Ocak Cuma

16 Ocak Cumartesi

17 Ocak Pazar

Okunma:
187
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Ekoloji · Genel · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat