Facebook’un Libra’sının Ocak 2021’de USD Stablecoin Olarak Piyasaya Çıkacağı Bildirildi

Libra başlangıçta sadece bir fiat para birimine sabitlenecek.

Yeni bir rapora göre, uzun zamandır beklenen dijital para birimi Libra nihayet Ocak 2021’de gün ışığını görebilir.

Financial Times’ın  27 Kasım tarihli haberine göre , küresel finans düzenleyicilerinin bir yıldan fazla incelemesinin ardından, Libra, ABD doları destekli bir dijital para birimi biçiminde piyasaya sürülecek .

Libra projesine katılan üç kişiden alıntı yapan Financial Times, Libra Birliği planlarının sonunda Libra’nın değerini destekleyen varlık fonuna daha fazla fiat para birimi ekleyeceğini yazdı.

Ocak ayında beklenen, kesin lansman tarihi hala bilinmemektedir ve Libra Birliği’nin bir ödeme hizmeti olarak çalışmak için İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu veya FINMA tarafından düzenleyici onay aldığında bağlı olacaktır.

Haziran 2019’da Başlatılan Libra Derneği, PayPal ve MasterCard gibi bir dizi üye şirketin daha sonra projeden ayrılmasına neden olan büyük bir düzenleme incelemesiyle karşı karşıya kaldı . Libra’yı destekleyen para birimi sepeti, başlangıçta ABD doları, euro, Japon yeni, İngiliz sterlini ve Singapur doları dahil olmak üzere çeşitli fiat para birimlerini  içerecekti  .

Financial Times’a göre, birkaç Libra üyesi ,HSBC Hukuk Şefi Stuart Levey’in CEO olarak atanmasının Libra projesi için bir dönüm noktası olduğuna inanıyor .

Okunma:
207
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Ekonomi · Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada