PAPARA, HİSSE SATIŞI İÇİN RAİFFEİSEN BANKA TAM YETKİ VERDİ.

 

Son günlerde yeni bir haber ile ekonomi haberlerini çalkalayan Papara, azınlık hisse satışları için danışmanlık şirketi olan Raiffesien Bank’a tam yetki verdiğini duyurdu.

Geçen Ağustos ayında Parara 2021 yılının ilk çeyreğinde yurt dışı pazarına açılmayı hedeflediğini belirtmişti. Günümüzde ise yeni bir haberle karşımıza çıkan Papara, hisse satışları için danışmanlık şirketi olan Raiffesien Bank‘a tam yetki verdiğini açıkladı.

Bu durumun Raiffesien Bank’ın Türkiye pazarında ilk çalışması olmadığını da ifade edelim. Hafızalarımızı zorlamak gerekirse Raiffeisen Bank’in yatırım şirketi pozisyonunda olan Elevator Ventures, hizmet yerinde toplanmış olan müşteri bildirimlerini mobile ağa taşıyan bir girişim olarak ön plana çıkan Pisano’ya  2.5 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı.

Reuters’in şirkete yakın kaynaklara dayanan haberine göre Papara ile yabancı fintech şirketleri yoğun bir şekilde ilgileniyor ve şirketin azınlık hisseleri için yaklaşık olarak 250 ila 300 milyon dolar arasında teklifler sunmaya hazırlanıyor. 2016 yılında kurulmuş olan Papara son dört yıl içinde 100 milyar liranın üstünde işlem hacmine sahip olurken, şirkette 4 milyondan fazla kullanıcı da yer alıyor.

Papara’nın ne kadar hissesini satacağı ile ilgili ise net bilgiler şu an için bilinmiyor. Papara ve Raiffeisen Bank tarafından konuyla alakalı herhangi resmi bir resmi açıklama gelmediğini de ifade edelim. Hatırlatmak gerekirse Papara, tüm finansal işlemlerini hiçbir zaman herhangi bir sınırlama yapmadan, hiçbir şekilde ücret ödemeden, anlık gerçekleştirmeyi yapmaya çalışıyor.

Papara Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Karslı’nın geçtiğimiz Aralık ayında düzenlemiş olduğu Fintech 2019 konuşmacıları arasında bulunduğunu da belirtelim.

 

Okunma:
483
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Ekonomi · İnternet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada