Tether’den Bitcoin (BTC) Satın Alımı İddialarına Cevap Geldi

Sabah saatlerinde haberini verdiğimiz üzere Deltec Bank&Trust, Bitcoin (BTC) henüz 9300 dolar civarındayken müşteri fonlarını Bitcoin’e yatırdığını açıkladı.

Tether ve Bitfinex’ten Genel Danışman Stuart Hoegner, bu iddialara Twitter üzerinden bir açıklama yaparak yanıt verdi. Hoegner şunları söyledi:

“Deltec Bank & Trust Limited’in müşterileri adına dijital token’ların satın alınmasıyla ilgili son beyanlarından haberdarız. Tether rezervleri hakkındaki kararları dış kaynak olarak kullanmaz. Deltec, Tether adına dijital para satın almaz.”

Tether CTO’su Paolo Ardoino da haberlerin hatalı ve eksik olduğunu söyledi. Ardoino, Coindesk’in haberini paylaşarak, “Böylesine yanıltıcı bir başlığı okumak biraz üzücü. Resmi cevabımız burada” sözleriyle Hoegner’in açıklamasını paylaştı.

Deltec tarafından gelen açıklamaya Deltec’in muhtemelen Bitcoin ile ilgilenen başka müşterileri olduğu yönünde bir cevap geldi. Kısacası ABD’deki ya da kürsel herhangi bir bankanın çeşitli Bitcoin’leri olabilir savı kullanıldı.

Okunma:
235
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Ekonomi · Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada