Twitter 2020 3. Çeyrek Geliri 936 Milyon Dolar İle Tahminleri Alt Üst Etti

Twitter 2020 3. Çeyrek geliri, kullanıcı büyümesi yavaşlarken 936 milyon dolar ile tahminleri alt üst etti

 

Twitter bugün, 2020 yılının 3. çeyreği için güçlü bir gelir artışı bildirdi, para kazandıran kullanıcıları da tahminlerin altında kalmalarına rağmen yıllık bazda (YY) büyüdü.

CEO Jack Dorsey’in sosyal medya şirketlerinin içeriği nasıl yönettiği konusunda ABD Senatosu’ndan bir mizahla karşılaşmasının ertesi günü , Twitter 936 milyon dolarlık gelir açıkladı – geçen yıl bildirilen 824 milyon dolara göre yıllık % 14 artış ve 2020 yılının ikinci çeyreğinde 686 milyon $ ‘a göre çeyrek bazda (çeyreklik)% 37 artış . Şirket, çeyrek için net gelirinin geçen yıla göre yaklaşık% 22 düşüşle 29 milyon doların biraz altına düştüğünü ekledi.

Kazançlar basın açıklamasında Twitter CFO’su Ned Segal, gelir artışının büyük ölçüde reklam verenlerin küresel pandemi nedeniyle önceki çeyreklerde geri kalan canlı spor gibi etkinliklerdeki harcamalarını artırmalarına bağlı olduğunu belirtti.

Kullanıcılar açısından Twitter, 187 milyon para kazandırabilen günlük kullanıcı (mDAU) bildirdi ve bu, Q3 2019 için bildirdiği 145 milyona göre% 29’luk bir artışı temsil ediyor. Twitter, geçen yıl genel aylık aktif kullanıcılarını bildirmeyi bıraktı ve bunun yerine Twitter.com veya reklam gösterebilen mobil uygulamalardan herhangi biri aracılığıyla oturum açan bireyler olarak tanımladığı mDAU ölçüsüne odaklanmayı seçti. Buna, oturum açmayanlar veya TweetDeck veya diğer üçüncü taraf istemcileri kullananlar dahil değildir.

Bir önceki çeyreğe olduğu gibi, Heyecan nedeniyle COVID-19 etkisi olan Q3’ün öncesinde 2020 mali herhangi bir gelir rehberlik sağlamadı, ama vardı analistler saptanmış mDAUs ulaşamayacağı tahmin edilmiş olmakla birlikte, kabaca 775 $ milyon çeyrek Twitter’ın gelirini 196 milyondan fazla.

Kısacası, Twitter geliri paramparça etti, ancak kullanıcı büyümesiyle hayal kırıklığına uğradı.

Twitter’ın hisseleri, Mart ayındaki değerinin kabaca iki katına çıkarak, bu hafta beş yılın en yüksek seviyesi 52 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, beklenenden düşük kullanıcı büyümesinin arkasından, hisseleri saatlerce işlem gördükten sonra% 12’ye kadar düştü.

Okunma:
138
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Ekonomi · Genel · İnternet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat