Ünlü Fon Yöneticisi Bitcoin’i Amazon’a Benzetti: “64x Getiri Sağlayacak!”

SkyBridge ve ona bağlı Bitcoin fonunun başkanı Anthony Scaramucci, Bitcoin’in on iki yıl elde tutulduktan sonra Amazon’un sağladığı getirilerle karşılaştırılabilir derecede kazanç sağlayacağına inanıyor: 64 kat.

CNBC’nin Squawk Box programının son bölümünde Scaramucci, Bitcoin’den bahsetti.

“Bitcoin ölçeklendiğinde…”

Scaramucci, Bitcoin’i 2009’da başlayıp 2021’de biten on iki yıllık bir sürenin ardından yatırım yapılması durumunda 64 kat getiri sağlayan Amazon hisseleriyle karşılaştırdı.

Şu anda Bitcoin, ilk on yılında Amazon’da da olduğu gibi geçiş döneminden geçiyor. SkyBridge CEO’su, “1997’de halka arz sırasında 10.000 dolar değerinde Amazon hissesi satın almış olsaydınız, şu anda 21 milyon dolardan fazla bir servetiniz olurdu,” dedi.

Bitcoin ve Amazon’u benzeştirmeye devam eden Scaramucci, halka arzdan 20 yıl sonra Amazon’un eskisinden çok daha fazla istikrarla ticaret yaptığını sözlerine ekledi.

“BTC ölçeklendiğinde ve 1 milyar doları aşan benimseme seviyelerine ulaştığında, aynı şey BTC için de olabilir ve muhtemelen benzer yatırım getirileri gösterecektir.”

BTC merkeziyetsiz, bu da büyük bir avantaj

Scaramucci ayrıca CNBC sunucusuna, Bitcoin’in Amazon’dan ve diğer büyük şirketlerden çok daha hızlı bir şekilde 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştığını hatırlattı. Bunun sebebi olarak ise merkeziyetsizlği gösterdi. Bitcoin’in önümüzdeki 15 yıl içinde, yukarıda da bahsedildiği gibi yükseliş göstereceği konusunda ise oldukça emin.

Okunma:
248
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Ekonomi · Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada