AnTuTu’ya nazaran en güçlü Android telefon değişti

Akıllı telefonları; işlemci, grafik ünitesi, RAM üzere kriterler ile kıymetlendirerek derecelendiren AnTuTu’da tepe değişti. Xiaomi‘nin alt markası olan Black Shark’ın şimdi piyasaya sürülmeyen yeni modeli performans testinde görüldü. Black Shark 4 AnTuTu puanı ile platformun doruğuna çıktı.

Black Shark 4 AnTuTu doruğuna çıktı ve en güçlü Android telefon oldu

Oyuncu telefonu olarak tanımlanan Black Shark 4’ün performans testinden aldığı sonuç dikkat çekti. Aygıt, AnTuTu’da tepeyi, geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtılan IQOO 7’nin elinden aldı.

Black Shark 4 AnTuTu puanı 788.505 oldu ve teste nazaran en güçlü Android telefon unvanına erişti. Tepenin evvelki sahibi IQOO 7 ise AnTuTu değerlendirmesinden 752.935 puan alabilmişti. Kısa mühlet evvel resmi olarak tanıtılan Xiaomi Mi 11 ise tıpkı testten 742.942 skorunu elde etti.

Performans testi sonucu muhakkak olan Black Shark 4’ün kimi teknik özellikleri de netlik kazandı. Aygıt, beklendiği üzere Qualcomm’un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alacak. Ayrıyeten telefon, 8GB LPDDR 5 RAM ile gelecek ve 128 GB ile 256 GB olmak üzere iki farklı depolama seçeneğine sahip olacak.

Öte yandan ortaya çıkan sızıntılara nazaran, telefon gelişmiş soğutma sistemiyle gelecek. Bu sistem, aygıtın bilhassa oyun tarafında daha fazla performans vermesini sağlayacak.

FIRSAT ESERLERİ

 

Okunma:
113
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Genel · İnternet · Oyun · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat