Beklenen özellik nihayet YouTube Studio’ya geldi

YouTube Studio abone sayısını gerçek zamanlı olarak göstermeye başlayacak. Studio‘nun edineceği yeni özellik ile abone sayısı için üçüncü taraf hizmetleri kullanmaya gerek kalmayacak.

YouTube İçerik Oluşturucu Kontrol Paneli‘nden kitle sayısının artışını veya azaldığını izlemek her zamankinden daha kolay hale gelecek. Hiçbir zaman doğrudan, gerçek zamanlı canlı abone sayısı kontrolü sunmayan Studio, yeni özelliği ile kullanıcılara büyük oranda verimlilik sağlayacak.

Abone sayısını görmek artık daha kolay

Bilindiği gibi bu konuda gerçek zamanlı olarak abone sayısını gösteren üçüncü taraf platform mevcut. Social Blade gibi hizmetler her saniye güncellense de, sürekli kontrolde yanlış veya gecikmeli sonuçlar gösterebiliyor.

Birkaç gün önce masaüstündeki YouTube Studio kontrol panelinde eklenen özelliğe “Analizler” sekmesinden ulaşabilirsiniz. Paneli açtığınızda sağ üst köşede ilgili pencere görünüyor. Toplam abone sayınızın hemen altında, “Canlı sayımı gör” metnine tıkladığınızda ise bir pop-up ile anlık olarak abonelerinizi takip edebilirsiniz.

Pop-up sayfayı görüntüledikten 10 dakika sonra bile abone sayısı değişmediği için şimdilik sayının ne kadar düzenli olarak yenilendiği tam olarak belli değil.

Bununla birlikte, diğer hizmetler yalnızca bir tahmin sunuyor. Ancak YouTube‘un gerçek zamanlı abone sayısı kesin olduğu fakat yenilenmesinin yavaş olduğu belirtiliyor.

Son olarak YouTube gerçek zamanlı abone sayısının tüm hesaplar için geçerli olup olmadığı şimdilik belli değil. Aynı zamanda özellik, Creator Studio‘nun masaüstü sürümüyle sınırlı.

 

Okunma:
146
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat