Discord Mobil Uygulamasına Ekran Paylaşımı Getiriyor

Bu sene tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle kullanıcı sayısında artış olan uygulamaların arasında şüphesiz Discord da bulunuyor. Firma bu popülerliğini bir adım öteye taşıyarak mobil kullanıcılarına ekran paylaşımı özelliğini sunuyor.

Discord, mobil platformlara ekran paylaşımını getiriyor

The Verge’nin haberine göre, firmanın yaptığı bu hamle akıllıca bir adım olarak görülüyor. Zira bu yazın başlarında şirketin mobil uygulaması her gün indirmelerde şimdiye kadarki en yüksek indirim grafiğine ulaşmıştı. Mobil ekran paylaşımı, ekranınızı ve izlediğiniz her şeyi sesli bir kanaldaki herhangi biriyle paylaşabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca özellik TikTok’tan Twitch’e kadar birçok uygulamada mevcut olduğundan Discord için geç gelmiş bir hamle olarak görülüyor.

Yeni özellik, DM ve ses kanallarında çalışır halde mobil cihazlarda yüksek kare hızları ve düşük gecikme süresi için optimize edilerek sunulacak. Ekran paylaşımı özelliği aynı anda sesli ve sesli sohbeti destekliyor. Öte yandan maksimum 50 eşzamanlı izleyici varken, ses kanalları sınırsız ekran paylaşımını da destekleyecek.

Yine de bu özellik uygulama için devrim niteliğinde bir gelişme sayılmaz. Bu yıl Discord sunucuları, bunun gibi bir özelliği sessizce açığa çıkacak gibi duruyor.

Kaynak:shiftdelete.net
Okunma:
132
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet · Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat