Instagram Belediyesi Sizin İçin Çalışıyor: Instagram Reels Ne İşe Yarar?

Şu bir gerçek ki Instagram hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Instagram kullanmamak, kullanamamak nasıl bir acı olurdu, bilmek dahi istemiyoruz.

Onun yerine Instagram hakkında bilmemiz gereken daha önemli şeyler var: Instagram Reels gibi.

 

Instagram Reels Nedir?

 

Bu; Instagram hikayelerimiz için eğlenceli, kısa videolar hazırlayabilmemiz için geliştirilmiş bir özellik. Şu an 50 ülke tarafından kullanılıyor ve tabii ki içlerinde biz de varız.

 

Bu özellik sayesinde çektiğimiz videolara efekt, müzik, ses vs. ekleyebiliyoruz. Tiktok ile benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Çalışma mantığı hemen hemen aynı. 15 saniyelik videolara müzik eleyip paylaşabiliyorsunuz. Bunlar IGTV içerikleriniz gibi ana sayfa akışında gönderi olarak görünüyor.

 

Reels videoları ‘Keşfet’ sekmesinde de insanların karşısına çıkıyor.

 

Instagram Reels Kullanımı

 

 

 

 

 

  • Bunun için ana sayfanızı sağa kaydırıp hikaye oluşturma bölümüne geliyorsunuz.
  • Butonun altındaki kısmı en sağa kaydırıp Reels sekmesine ulaşıyorsunuz.
  • Sonra ‘Ses’ butonuna tıklayıp ses/müzik seçebilir, ‘Hız’ butonuna basıp hız ayarlaması yapabilir, zamanlayıcı kurabilirsiniz. Dilerseniz çeşit çeşit efektlerle videonuzu zenginleştirebilirsiniz. ‘Millet video görsün, öyle değil böyle yapılır!’ diyorsanız çok işinize yarayacağını söyleyebiliriz.
  • Videonuzu çekince onu sticker veya gif ile süsleyebilirsiniz. Bir de kapak fotoğrafı seçtiniz mi tamamdır!
  • Paylaşbutonuna tıklayarak operasyonu başarıyla tamamlayabilirsiniz. Bunları Hikayeler üzerinden de paylaşabilirsiniz. Yayınladığınız Instagram Reels videoları Keşfet sekmesinde ve kullanıcıların ana ekranında onlarla buluşacak.

Bu vesile ile çoğu kişi Tiktok videolarını Instagram’da paylaşır oldu. Siz de bu akıma katılabilir, Tiktok serüveninizi burada devam ettirebilirsiniz. Ya da anlattığımız şekilde sıfırdan Reels videoları oluşturup takipçilerinize keyifli anlar yaşatabilirsiniz. Tabii ki siz de bunu yaparken çok eğleneceksiniz. Saçmalamaktan korkmayın, 15 saniyeyi en vurucu şekilde kullanmaya çalışın! Başarılar!

 

Tiktok mu Reels mi?

 

Bizce ikisini tokuşturmak doğru değil. Benim Reels’im senin Tiktok’unu döver anlayışı mantıksız. İkisini de kullanıp keyfimize bakmak gerek. Benzer oldukları muhakka. Hikayeler özelliği de Snapchat ile popüler olmuştu ve Instagram –deyim yerindeyse- ondan çalmıştı. Şimdi ise Tiktok’un ana sayfasındaki o yapıyı Reels ismi altında kendine uyarladı. (Instagram işini biliyor.)

Okunma:
196
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada