Instagram işletme profilinizi daha verimli kullanmak için ipuçları!

Dijitalleşen dünyada pazarlama kanallarınızı buna göre şekillendirmek artık bir zorunluluk haline geldi. İşletmeler için sosyal medyada varlığını sürdürmek ve bunu mümkün olan en verimli şekilde yapmak son derece önemli.

Sosyal medyanın en etkili kanallarından biri olan Instagram uygulaması artık çoğu işletme için oldukça büyük önem arz ediyor. Instagram, özellikle yeni işletmeler için güzel fırsatlar sunuyor. Uygulamayı doğru kullanabilen işletmeler hızlıca büyüme gösterebiliyor.

İşte Instagram işletme profilinize dair ipuçları

Temellerinizi iyi atın

İşletmeniz için ilk kez bir Instagram hesabı oluştururken, isim, profil resmi veya biyografiyi belirlemeden önce yapmanız gereken birkaç detay bulunuyor. Bu adımlar ilerleyen süreçte işinizi kolaylaştıracağı gibi takipçilerinize ulaşma konusunda da yardımcı olacak.

İlk olarak, profilinizi bir Instagram işletme hesabına geçirmelisiniz. Bu sayede daha sonra işinize yarayabilecek işletme rakamları ve araçlarına ulaşım sağlamış olursunuz.

İşletme hesabına geçmek için şu adımları izleyin:

  • Ayarlar kısmına giriş yapın
  • Hesap’ seçeneğine tıklayın
  • Profesyonel Hesaba Geç butonuna basın
  • Sonraki adımları izleyin
  • Kendinize en uygun kategoriyi seçin
  • Onaylamak için Tamam’a basın

İkinci olarak, profilinize telefon numarası veya e-posta gibi bilgiler ekleyebilirsiniz. Böylelikle çok daha ulaşılabilir hâle geleceksiniz. Bir Linktree bağlantısı oluşturun ve profilinize ekleyin. Böylece hem Instagram tarafından desteklenmeyen ekstra seçenekler ekleyebilir hem de müşterilerinizin diğer sosyal medya hesaplarınıza bağlantı kurmasına olanak tanırsınız.

1 2 3 4
1 2 3 4
Okunma:
80
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada