İşine bak TikTok! YouTube Shorts ilgi çekici özelliğini sundu

YouTube, Shorts içerik oluşturucularına çok daha büyük bir araç setine erişim sağlıyor. İçerik oluşturucular, uygun herhangi bir videoyu veya Shorts’u kendi Shprt sekmelerinde beş saniyeye kadar kırpıp remiksleyebilecekler. Özellik, önümüzdeki haftalarda iOS’taki herkes için kullanılabilir olacak ve bu yıl Android’e gelecek.

Araç, YouTube‘un geçen yıl eklediği bir ses yeniden düzenleme seçeneği üzerine kurulu. Normal bir videoyu remikslemek için Oluştur düğmesine ve ardından remiks seçeneklerinden Kes’e dokunmanız yeterli olacak. Ardından, Short’unuzda videonun hangi bölümünü kullanmak istediğinizi seçebilirsiniz. Başka birinin kısa şarkısını remikslemek isterseniz, üç noktalı menü düğmesine dokunmak ve ardından Kes’i seçmeniz yeterli olacak.

İşine bak TikTok! YouTube Shorts ilgi çekici özelliğini sundu

Diğer videoları remiksleyen kısa videolar, otomatik olarak orijinal videoya atıfta bulunacak. Videolarının remikslenmesini istemeyenler YouTube Studio‘dan bu ayarı seçebilir.

Platforma bir video remix aracı eklemek akıllıca bir hareket. TikTok’un başarısında remiks seçenekleri önemli rol oynarken Instagram da Ocak ayında benzer bir seçeneği eklemişti. Bu özellik, mevcut Shorts yaratıcılarına çok daha büyük bir palet verecek ve bazı yeni kullanıcıları da Shorts yapmayı denemeye ikna edebilir. Remiks kliplerinin uzunluğunu beş saniyeyle sınırlamak biraz kısıtlayıcı olsa da yeterli denebilir.

Bunun da ötesinde, Shorts içerik oluşturucularının bir kitle bulması artık biraz daha kolay olacak. Bu videolar önümüzdeki haftalarda web’de ve YouTube’un tablet uygulamasında görüntülenebilecek. Şimdiye kadar sadece mobil uygulamada görüntülenebiliyorlardı.

Okunma:
40
Makale Etiketleri:
· · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet · Teknoloji · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada