Kendinizi Spam E-postalardan Nasıl Korursunuz?

 

E-posta spam, çevrimiçi şirketler, bireyler ve kuruluşlar için en ciddi tehditlerden biridir. İstenmeyen toplu e-postaları tanımakla ilgili olarak istenmeyen e-posta koruması çok akıllı hale gelmesine rağmen, her potansiyel istenmeyen e-postayı% 100 engellemenin bir yolu yoktur . Öyle ya da böyle, bazı spam e- postaların bir noktada gelen kutunuza düşme olasılığı çok yüksektir .

Bir çevrimiçi perakende hesabına kaydolduktan sonra, aldığımız reklam ve pazarlama e-posta listelerine eklenmesine izin verdiğimiz için, olası pazarlama e-postaları. Siber suçlular, e- posta filtrelerimizi ve güvenliğimizi atlatma şansı daha yüksek olan benzer e-postalar oluşturabilirler .

Bir spam e-postayı tespit etme ve sizin veya şirketiniz için bir soruna neden olmasını engelleme şansını kendinize en iyi şekilde vermek için bu beş adımı izleyin .

  1. E-posta adresinizi koruyun ve maskeleyin: E-posta adresinizi çevrimiçi olarak paylaşmanız gerekiyorsa, bir spam botunun onu tanımlamasını ve kopyalamasını zorlaştırmalısınız. Gizlemek veya sembolleri hecelemek için harfleri karıştırmayı düşünün.
  2. E-posta adresini bir görüntüde gizleyin: E-posta adresinizi bir CAPTCHA biçiminde gösteren bir görüntü oluşturabilir veya bunu bir JPEG dosyasına gömebilirsiniz.
  3. E-posta adresinizi kodlayın: Eğer aktif bir e-posta bağlantısını yayınlamaktan veya kullanılabilir kılmaktan kaçınmıyorsanız, e-posta adresinizi, web varlığınızı tarayan spambotlar tarafından deşifre edilemeyecek bir şekilde kodlamalısınız.
  4. E-posta adresinizi gizlemek için bir Test kullanın: E-posta adresinizi kolay bir testin arkasına saklayarak korumak için çevrimiçi bir araç kullanarak bir test planlayabilirsiniz. Bunu başarmanıza izin verecek çevrimiçi birçok ücretsiz çözüm var. Yalnızca gerçek bir web sitesinden veya şirketten bir tane kullandığınızdan emin olun.
  5. Tıklamadan önce düşünün: Bu e-postalardan her gün tonlarca e-posta alıyorsunuz, ayrıca çok sayıda spam e-posta alıyorsunuz. Burada, ekleri açmaktan veya bilinmeyen kaynaklardan gönderilen bağlantılara tıklamaktan kaçınmanızı öneririz. Ayrıca, eki açmadan önce güvenilir kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımıyla taramayı da düşünmelisiniz.
  6. İstenmeyen e-posta filtreleme araçlarını indirin: Daha önce bahsettiğimiz gibi, bağlantılara tıklamaktan ve bilinmeyen kaynaklardan gelen ekleri açmaktan kaçınmalısınız, ayrıca etkili sonuçlar için istenmeyen posta filtreleme araçlarını yüklemeyi düşünmelisiniz. Bu araçları sisteminize yüklediğinizde, kötü amaçlı içeriğe sahip tüm bu e-postaları etkili bir şekilde engelleyecektir.
  7. Spam mesajlara cevap vermeyin: Bir sonraki etkili adım, spam mesajlara cevap vermekten kaçınmaktır. Bu spam mesajlara cevap vermeniz durumunda, spam gönderenleri e-posta hesabınızın aktif olduğu konusunda uyaracak ve sizi daha sık hedef alacaklardır.
  8. İşinizi veya kişisel e-postanızı kullanmaktan kaçının: Güvenemeyeceğiniz veya uzun süre kullanmayacağınız bir çevrimiçi yarışma veya hizmete kaydoluyorsanız, kayıt için iş veya kişisel e-posta hesabınızı kullanmamayı tercih edin.
  9. E-posta adresinizi asla paylaşmayın: Bu son çare. Bunu yapmak için, spam korumaları tarafından korunan çevrimiçi iletişim formları oluşturmanız gerekecektir.

Bu, kendinizi spam e-postalardan nasıl koruyacağınıza dair hızlı bir araştırmaydı. Kendinizi gereksiz sorunlardan korumak için bu adımları DENEYİN.

Okunma:
274
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada