Netflix İçin Önemli Tüyolar

Yıl olmuş 2020, hâlâ Netflix izlemeyen kalmamıştır herhalde. Aşk101, After Life, The Breaking Bad, Atiye vs. derken çoğumuz Netflix’in altını üstüne getirmişizdir. Peki onun kullanımıyla ilgili püf noktaları biliyor muyuz? (Canım ne püf noktası? Yemek mi yapıyoruz izle geç demeyin.) Aşağıda sizin için Netflix kullanımınızı daha pratik hâle getirecek bazı öneriler sıraladık.

 

Netflix İzleme Geçmişi Silme

 

Bildiğiniz gibi Netflix’te ‘kaldığın yerden devam et’ diye bir özellik vardır. Fakat hesabımızı birileriyle ortaklaşa kullanıyorsak bu bizim için problem oluşturabilir. ‘Sen hayırdır ya? Sen bunları mı izliyorsun gizli gizli?’ gibi lakırdılara maruz kalmak istemiyorsak izleme geçmişimizi silerek tüm delilleri olay mahalinden yok etmemiz kaldırmamız gerekir. Fakat bunu Netflix uygulamasında yapamıyoruz, onu tarayıcıdan açmaya ihtiyacımız var.

 

  • Netflix’e tarayıcıdan giriş yapıyoruz
  • Profil seçeneklerinin bulunduğu sağ üst köşeye gelip bir kez tıklıyor ve ‘Hesap’ seçeneğine basıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Sayfayı ‘Profil ve Ebeveyn Denetimleri’ kısmına kadar aşağı kaydırıyoruz ve hesabımızın yanındaki aşağı oka tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • İmleci aşağı kaydırıp ‘İzleme etkinliği’ seçeneğine geliyor ve ‘Görüntüle’’ kısmına tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Her satırın sağında yer alan simgeye tıklayıp bu şekilde gizli tutmak istediklerimizi siliyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bunu geçmişin üzerine tamamen sünger çekene kadar yani hepsini silene kadar yapmamız gerek. Bir diziyi komple silmek istiyorsak, ‘yaşandı ve bitti, hiç olmamış gibi yoksayalım’ diyorsak ilk bölüme kadar sil babam sil yapmalıyız.

Ama bunu yaptıktan sonra bıraktığımız yerden devam edemeyiz, onu unutmayalım. Sildiğimiz diziye devam etmek istemiyorsak problem yok.

 

Netflix Kullanımına Dair Bilinmesi Gerekenler

 

  • Her Netflix hesabı 5 profil ile geliyor. Yani farklı film önerileri için farklı profiller kullanma imkânınız var.
  • Filmler için ‘sesli betimleme’ özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Fiziksel eylemlerle, yüz ifadeleriyle, sahne değişiklikleriyle ilgili sesli uyarılar duymak hoşunuza gidecektir.
  • Klavye kısayollarını kullanın. (Oynatmak veya duraklatmak için boşluk çubuğuna, tam ekrana geçmek için F tuşuna basmak gibi.)
  • Altyazı stili, boyutu, gölgeler ve yazı tipi gibi özelleştirmeleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Bunun için profiliniz kısmından ‘altyazı görünümü’ sekmesine gitmeniz yeterli.

 

Şimdiden keyifli seyirler!

Okunma:
221
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada