YouTube’a Yıllardır Beklenen Bir Özellik Geliyor

Bazı özellikler vardır kullanıcıların yoğun talebine rağmen gelmesi gecikir. YouTube için beklenen pek çok özellik bulunuyor, gerek forumlarda gerek topluluk sayfalarında kullanıcılar isteklerini dile getiriyor. YouTube kullanıcılarının uzun zamandır beklediği çözünürlük tercihi özelliği nihayet beta sürümünde yayınlandı.

YouTube çözünürlük tercihi özelliğini getiriyor

YouTube’a girip bir videoyu izlemeye başladığınızda videonun çözünürlüğü internet bağlantınıza göre belirleniyor. Çözünürlüğü elle değiştirebiliyor olsanız da her seferinde bu ayarı yapmak can sıkıcı olabiliyor. Netflix gibi video formatında yayın yapan platformlar çözünürlüğü sabitlemeye izin veriyorken YouTube’da bunun olmaması bir eksiydi. Kullanıcılar sesi duyulmuş olmalı ki bu özellik YouTube mobil uygulamasının beta sürümüne eklendi.

Yukarıdaki görselden yeni eklenen menünün nasıl göründüğünü görebilirsiniz. Menüdeki seçenekler şu şekilde: otomatik, yüksek kalite, veri tasarrufu ve gelişmiş. Gelişmiş ayarını seçerseniz 144p’den 1080p’ye kadar bir çözünürlüğü seçebiliyorsunuz. Seçtiğiniz çözünürlük siz değiştirmedikçe aynı kalacak.

Çözünürlük tercihi özelliğini deneyimleyebilmek için YouTube beta programına kayıt olmalısınız. Eğer beta kullanıcısı olmak istemiyorsanız bu özelliğin herkese açık olarak yayımlanmasını beklemek zorundasınız. Bu da birkaç gün ya da birkaç hafta beklemek demek.

Sizler bu özelliği gerekli buluyor musunuz? Lütfen yorumlarda belirtiniz. 🙂

Kaynak : https://shiftdelete.net/

 

Okunma:
259
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Genel · İnternet · Teknoloji

Yorumlar

 • Yüksek hızda internet kullanıcıları için çok faydalı olacaktır,fakat benim gibi düşük hızda internetle boğuşanlar için pek bir fark olmayacaktır.Ama tabi ki özellik olarak güzel bir gelişme.

  evren aykan 25 Ekim 2020 21:53 Cevapla
 • Youtube bazı konularda ağır kalıyor tıpkı bu konuda olduğu gibi.Bence bu konularda daha hızlı olmalı ve tüm yenilikleri anında her kullanıcıyla paylaşmalı.

  metehan soylu 26 Ekim 2020 20:24 Cevapla
 • Önemli platformların kullandığı bir özellik.Youtube gecikmelide olsa bu özelliği aktif etmesi çok iyi fakat bunu standart hale getirmeli ve herkesin kullanımına sunmalı.

  eser canbeyoğlu 27 Ekim 2020 18:13 Cevapla
 • Youtube sürekli gelişim içinde yenilikler her zaman gereklidir fakat sanki bazı platformlara göre biraz ağır ilerliyor.Bence geliştirdiği tüm özellikleri anında tüm kullanıcılara sunmalu.Daha sonra eğer ücret gerektiriyorsa devam etmek isteyenden ücret istemeli.

  nurhan sönmezer 27 Ekim 2020 18:37 Cevapla
 • Bu özellik sadece youtubun kendisiyle alakalı değil ki internet hızı ilede ilgili.Pc veya telefon gerekli sinyali alamıyorsa bu boş bir özellik olarak kalır.

  ceyhan gürdal 27 Ekim 2020 19:01 Cevapla
 • Youtube her zaman öncü olması gerekiyor bence.Çözünürlük kalitesi her zaman üst seviyede olmalı ki her kullanıcıyı memnun etsin nihayetinde alanında en üst konumda bulunuyor.Her zaman en iyisini bekleriz.

  aslıhan korkmaz 28 Ekim 2020 18:06 Cevapla
 • Çözünürlük tercihi özelliğini kullanmak oldukça faydalı olacak.Bazı videolarda gerçekten gerekiyor.Ama internet kaliteside önemli.Sinyal kalitesi arttıkça genel kalitede artacaktır.

  olcay merlih 28 Ekim 2020 18:25 Cevapla
 • Sesimizi duymaları neden bu kadar uzun sürdü ki.Sözde lider durumdaki bir platform için bu eksi puan.Youtube bazen çok sıkıcı olabiliyor.

  erdem şanlıer 28 Ekim 2020 18:43 Cevapla
 • Faydalı bir özellik ama herkes ihtiyaç duyar mı bence duymaz.Üstelik pc zaten internet sinyal gücüne göre çözünürlüğü sağlıyor.BAZEN SİNYAL GÜCÜ O KADAR ZAYIF OLUYOR Kİ SİTEYE BİLE BAĞLANAMIYOR.Bu durumda youtube full çözünürlük sağlasa ne olur.

  şenol karacan 29 Ekim 2020 19:54 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada