Zoom’dan Yılbaşı Sürprizi; Sınırsız Oluyor

Zoom karantina döneminin en çok kazanan platformlarından olmuştu. Dünyanın her yerinde milyonlarca yeni bilgisayara giren bu video konferans uygulaması yılbaşı için de bir güzellik yapıyor. Normalde Zoom’da konuşmaların bir süresi bulunuyor ve bu süre dolduğunda görüşme sona eriyor. Görüşmeye devam etmek isteyen kişiler ise tekrar bir konuşma açmak zorunda kalıyordu.  Zoom da yılbaşında salgın sebebiyle birbirleriyle görüşemeyecek kişiler için ücretsiz hesaplarda geçerli olan 40 dakika sınırını kaldırıyor. Zoom 40 dakika sınırı ve hangi saatler arasında geçerli olduğu hakkındaki tüm detaylar:

Zoom 40 dakika sınırı kalkıyor; sınırsız saatler ve tarihler

Zoom’un kullanıcı odaklı bu yeni hamlesi yılbaşında evlerinde olacak kişileri hedefe alıyor. Biliyorsunuz bu yılın başından beri ev karantinası kararlarıyla beraber insanlar evden çalışmaya ve öğrenciler de derslerine girmeye başladı. Zoom da bu süreçte en çok tercih edilen video konferans uygulamalarından birisi oldu.

Ücretsiz versiyonunun etki alanını genişletmesiyle birlikte milyonlarca kullanıcıyı birbiriyle buluşturun Zoom’un ücretsiz hesaplara getirdiği bir sınır bulunuyordu. 40 dakika olan bu konuşma sınırını kaldırdığını duyuran Zoom, aralık ayında özel günler için dünya çapında tüm toplantılarda ücretsiz Zoom hesaplarındaki 40 dakika sınırını kaldırıyor.

Kullanıcıların sınırsız toplantı süresinden yararlanabileceği tarih ve saat aralıkları da bu kapsamda paylaşıldı. Türkiye’deki kullanıcılar,

17 Aralık Perşembe 18.00’den, 19 Aralık Cumartesi 14.00’e kadar,
23 Aralık Çarşamba 18.00’den, 26 Aralık Cumartesi 14.00’e kadar,
30 Aralık Çarşamba, 18.00’den, 2 Ocak Cumartesi 14.00’e kadar,

Zoom’u sınırsız süre ile kullanabilecek. Bu saatler ve tarihler arasında görüşme yapmak için ekstra bir şey yapmanıza da gerek yok.

Kaynak:shiftdelete.net
Okunma:
108
Makale Etiketleri:
· · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat