2020 Model Volkswagen Tiguan Özellikleri ve Fiyatı

Volkswagen, Alman otomotiv devlerinin en büyüğü diyebiliriz. Onun SUV modelleri arasında en çok satanlardan biri de kuşkusuz Tiguan. Şimdi onun makyajlanmış, allanıp pullanmış daha fiyakalı bir versiyonunu inceleyeceğiz.

 

Dış Tasarım

 

 

Yani aracın komple yenilendiğini iddia edemeyiz ama farklılıkların olduğunu da inkâr etmek doğru olmaz. Geniş ızgara tasarımı bu modelde de kullanılmış.

Far grubunda bulunan farlar tamponun üst tarafına kadar uzanıyor. Aracın 3 ayrı donanım paketi mevcut; R-Line ve Elegance paketlerinde IQ Light Matrix LED  farlar var. Bunlar, kendini yol koşullarına göre ayarlayabiliyor.

 

Aracın ön kaputunda da değişiklik yapılmış. Küt çizgiler görülen tampon, araca ‘kaslı’ bir görünüm veriyor. Bir de Volkswagen’in 2 boyutlu logosunu görüyoruz.

 

Araçta 9 farklı renk seçeneği mevcut; jant opsiyonlarının da 17 inçten başlayıp 21 inçe kadar değiştiğini belirtelim.

 

İç Tasarım

 

 

Sizi etkilemeyi başardığını düşünüyoruz, bize öyle oldu da. Her neyse; geldik iç tasarıma.

 

Araçta yan koltuğa ve arka koltuğa binecek yolcuların konforu göz ardı edilmemiş. Kokpit kısmında ambiyans aydınlatma kullanılmış. Aracın arka tarafına doğru uzanan bu sistemde yolcuların şaft tünelinin üzerindeki kumanda ile klimayı istediği gibi ayarlama imkânı var. Ön ve arka koltuklar arasındaki diz mesafesinin de gayet iyi ayarlandığını unutmayalım. Boyu uzun olan insanların da rahat rahat yolculuk edebilmesi için bu ayrıntı ihmal edilmemiş.

 

Aracın ön kısmında yumuşak plastik ağır basarken arkalara doğru malzeme seçimi sert olanlardan yana kullanılmış. Kendisinin bagaj hacmi ise 615 litre, yeter de artar bile.

 

Teknolojik Donanım

 

Biraz daha bilimsel takılalım, teknik terimlerle ufkumuzu genişletelim:

 

Volkswagen Tiguan’ın R-Line ve Elegance paketleri, Active Info Display isimli bir dijital gösterge paneli ihtiva ediyor. Bunun boyutu 10,25 inç şeklinde olup sürücünün, sürüş bilgilerini net olarak görmesini sağlıyor.

 

Composition Media Bilgi ve Eğlence Sistemi

 

 

Türkçe destekli, 8 inç büyüklüğünde multimedya ekranı var. Bu ekran ‘Gesture Control’ teknolojisini destekliyor. Bu; parmak hareketinin yakın mesafede algılanması demek. Yani ekrana dokunmadan el hareketlerinizle menüleri gezebiliyorsunuz.

 

App Connect

 

 

Bu mobil bağlantı arayüzüyle ne mi yapabilirsiniz? Telefonunuzu aracınız ile rahat ve güvenli bir biçimde eşleştirmeniz mümkün. Özelliğin desteklediği arabirimler; Android Auto, Apple CarPlay, MirrorLink.

 

Elektronik bagaj kapağı

 

Aracın en kullanışlı fonksiyonlarından biri de bu. İki eliniz de doluyken bagajı açmak için onları yere bırakmanız gerekmez. Ayağınızı otomobilin altına gösterin, kapak kendi kendine hooop diye açılsın! Yüzyılın buluşu!

 

Aracın kliması da ayrı tabii. Gürültüsünü aracın sürüş hızına göre ayarlıyor; ön cam silecekleri çalıştığında yahut vites geri konuma  geldiği zaman otomatikmen kendini iç hava sirkülasyon moduna alıp aracı kirli havadan koruyor.

 

Volkswagen Tiguan Fiyatları

 

Ne güzel gidiyorduk aslında, fiyat miyat keyfimizi kaçırmasak iyi olurdu fakat doğanın kanunu bu:

 

  • Tiguan 2,0 TDI SCR 150 PS 4MOTION DSG R-Line fiyatı: 775.200,00 ₺
  • Tiguan 2,0 TDI SCR 150 PS 4MOTION DSG Elegance fiyatı: 724.700,00 ₺
  • Tiguan 1,5 TSI ACT 150 PS DSG R-Line fiyatı: 518.400,00 ₺
  • Tiguan 1,5 TSI ACT 150 PS DSG Elegance fiyatı: 486.300,00 ₺
  • Tiguan 1,5 TSI ACT 150 PS DSG Life fiyatı: 435.000,00 ₺
Okunma:
154
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Otomobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat