Türkiye’de satılan en lüks otomobiller! Hangi marka kaç adet sattı?

2022 yılında otomobil ve hafif ticari araç payında yüzde 23.5 oranında bir daralma yaşandı. Otomobiller satışlarında yaşanan düşüş firmaları bir hayli etkiledi. Bir önceki yazımızda sizlere 2022 yılında en çok satan otomobil modellerini açıklamıştık.

Peki ya Türkiye’de lüks otomobil gruplarında satış oldu mu? Ferrari’nin Roma 2021 modeli şuan itibariyle 13 milyon 500 bin TL fiyatında. Peki ya bu modelden Türkiye’de 2022 yılında kaç adet satmıştır? İşte detaylar…

Lüks otomobil markalarının 2022 satış rakamları

  • Land Rover, 2022 yılında Türkiye’de en çok satılan lüks otomobiller listesinde ilk sıradaki yerini 229 adet ile alırken, en çok satılan modeli 91 adet ile Range Rover Sport oldu. Şuan itibariyle Range Rover Sport modeli 4 milyon 24 binden başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor.
  • Türkiye’de satılan ikinci en çok lüks otomobil markası 166 adet ile Porsche oldu. 89 adet ile en çok satan modeli ise Taycan oldu. Taycan modeline sahip olmak için 5 milyon 13 bin TL’yi gözden çıkartmanız gerek.
  • Üçüncü sırada yer alan lüks otomobil markası 31 adet ile Maserati oldu. Markanın en çok satan modeli ise 28 adet ile Levante oldu. 28 adet satılan modelin fiyatı 3 milyon 500 binden başlıyor.
  • Lüks otomobil segmentine baktığımızda en çok satan dördüncü lüks otomobil markası 6 adet ile Aston Martin oluyor. Aston Martin’in en çok satan modeli ise 3 adet ile V8 Vantage oldu. V8 modeline sahip olmak için ise 11 milyon 750 bin TL’yi gözden çıkartmanız gerek.
  • Lüks otomobil listemizde ise beşinci sırada Ferrari 5 adet satış ile yerini aldı. Ferrari’nin en çok satan modeli ise 2 adet ile Roma oldu. Ferrari Roma fiyatı ise 13 milyon 500 bin TL.
  • Ferrari ile beşinci sıradaki yeri paylaşan lüks marka ise Bentley oldu. Bentley’nin en çok satan modeli ise Flaying Spur oldu.
  • En az satan otomobiller arasında altıncı sırada ise 4 adet ile Jaguar oldu. En çok satan modeli ise 3 adet ile e-Pace oldu.
  • 7. sırada ise 2 adet satış ile Lamborghini yerini aldı. Huracan modeli ise 1 adet satıldı.

2022 yılında Türkiye’de satan lüks otomobiller listemizin sonuna geldik. Sizler bu modeller hangilerini beğeniyorsunuz? Düşüncelerinizi Yorumlar ve ShiftDelete Net Forum kısmında bekliyoruz.

Okunma:
17
Makale Etiketleri:
· · · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Otomobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada