Volkswagen’ın elektrikli araç şarj robotu göründü


Biliyorsunuz pek çok otomobil üreticisi şirket elektrikli araçlara geçiş için adımlar atıyor. Bunlardan biri de Alman otomobil üreticisi Volkswagen oluyor. Bir süredir elektrikli araçları şarj etmesi için geliştirilen şarj robotu ile gündeme gelen Alman devi, yeni paylaştığı bir video ile robotu gösteriyor. Volkswagen elektrikli araç şarj robotu bilim kurgu filmlerinden alışık olduğumuz bir görünüme sahip.

Volkswagen elektrikli araç şarj robotu göründü!

Bir süredir gündemde olan şarj robotunu kısa bir tanıtım videosu ile kullanıcıyla buluşturan Volkswagen, robotun nasıl olduğunu da somut olarak göstermiş oluyor. Normalde hep prototip olarak gördüğümüz bu robotu çalışırken görmeyi pek çok kişi bekliyordu. Gerek kullanılan renkler gerekse robotun üst kısmında konumlandırılan ekranda göz ve ağız görünümünün kazandırılması robota sevimli bir hava katmış. Böyle olması bir noktada iyi çünkü insanların bu tarz robotların görünümlerinden dolayı korkması istenmiyor.

Bu mobil elektrikli otomobil şarj robotu, uygulama vasıtasıyla araç ile iletişim kurabiliyor. Böylelikle, kurulan bağlantı sayesinde şarj etmek çok daha kolay hale geliyor. Mobil şarj sistemi diğer elektrikli araçları şarj etmek için de kullanılabiliyor ancak Volkswagen model otomobillerle daha entegre çalıştığı söyleniyor.

Mevzubahis robotun ne zaman kullanıma sunulacağı henüz açıklanmadı. Şarj robotunun karşımıza en iyi ihtimalle birkaç yıl içinde çıkması bekleniyor.

 

Okunma:
147
Makale Etiketleri:
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Otomobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat