Yeni Hyundai Staria’ın tasarımından yeni detaylar

Hyundai, 2021 model Staria aracına ait yeni fotoğraflar ve ayrıntılar paylaştı. “İçten dışa” tasarım felsefesini benimseyen araç, Güney Koreli otomobil üreticisinin izlerini taşıyor.

Araç, farklı tasarım anlayışı ile öne çıkıyor

2021 Staria‘nın ön ucu, aracın enine doğru uzanan ve ızgaranın her iki tarafına yerleştirilmiş düşük ayarlı farlar ile eşleştirilen yatay LED gündüz farlarına sahip. Ayrıca Hyundai‘nin tasarımcılarının, olağanüstü alçak bir yan hat sağladığı otomobilde geniş yan camlar bulunuyor.

Staria‘nın arka kısmı ise daha geleneksel bir tasarım anlayışına sahip. Arka tarafta dikey lambalar ve geniş bir pencere bulunuyor.

Ek olarak Hyundai’nin Staria Premium modelini tercih eden müşterilere amblem, tekerlekler, yan aynalar ve kapı kollarında farklı bir örgü desenine sahip benzersiz ızgaranın yanı sıra renkli pirinç krom kaplama sunduğunu belirtelim. Hyundai Staria Premium ayrıca elmas desenli ve grafikli 18 inç jantlara sahip olacak.

Hyundai, Staria’nın iç kısmını tasarlarken “bir yolcu gemisinin salonundan ilham aldığını” belirtiyor. Yeni otomobilin iç kısımında ise ilk olarak 10.25 inç bilgi-eğlence ekranı dikkat çekiyor. Ayrıca araçta, Santa Fe gibi düğme tipi elektronik vites kolu ve bir dijital gösterge kümesi yer alıyor.

Tüm Staria Premium varyantları ambiyans aydınlatması ve 7 koltuklu modeller için ikinci sıra koltukları arkaya yaslayan tek dokunuşla rahatlama modu ile standart olarak geliyor.

9 koltuklu modeller ise üçüncü sıradaki yolculara bakmak için 180 derece dönebilen ikinci sıra koltuklara da sahip.

Farklı bir tasarım anlayışı ile tanıtılan otomobilin, diğer teknik detayları konusunda henüz çok fazla bilgi paylaşılmadı. Öte yandan aracın fiyatı ve hangi ülkelerde satışa sunulacağı hakkında açıklama yapılmadı. Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai’nin aracı bu yılın ilk yarısında çıkarması bekleniyor.

 

Okunma:
169
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Otomobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat