Epic, yeni sosyal özellikleri ile rekabeti kızıştırıyor

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde Valve, Epic Games‘in ücretsiz oyun tehdidine Steam‘in oyun önerileri ve sosyal bağlantılar etrafından bazı eksik özellikleri doldurarak yanıt verdi.

Epic Games şimdi, oyuncuların en çok kullandığı alan olan sosyal ağ tarafındaki eksiklerini doldurmayı deneyecek.

Epic Games yeni özellikleri bir blog gönderisinde duyurdu

Epic Games ekibi tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde, platform bu yıl içindeki sosyal ağ planlarını açıkladı. Bu plana göre dijital mağaza, Discord tarzı sesli ve yazılı sohbeti içeren bir parti sistemi planlıyor. Ayrıca Epic, parti üyelerinizin neler yaptığı size bildirebilmek amacı ile oyun için deneyimlerini de genişletti.

Dijital yayın platformu yeni planı kapsamında oyuncuların kullanmadığını gerekçe göstererek mevcut “Fısıltılar” yani DM sistemini de ortadan kaldırıyor.

Açıklanan yeni plana göre parti sistemi “gelecekte” gerçekleşecek olsa da, bu ay gelmesi gereken değişiklikler, birisinin kim olduğunu, aradığını, rahatsız etmeyeceğini ve daha fazllasını anlamayı kolaylaştıran sosyal paneldeki Oyuncu Kartlarını içeriyor.

Bu özelliklerin Epic Games’in Steam karşısındaki rekabetini çok fazla güçlendirmeyeceği düşünülüyor. Ek olarak Epic Games’in bir süredir istek listesi iyileştirmeleri gibi işlerde de ilerleme kaydettiğini belirtelim.

 

Okunma:
134
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat