Herhangi Bir Platform İçin En İyi Ücretsiz MMORPG’ler (Bilgisayar – Konsol ve Mobil)

Ücretsiz MMORPG’ler bugünlerde dünyanın parasını kazanıyor ve Steam’de birkaç haftada bir piyasaya sürülen farklı yeni bir oyun gibi görünüyor. Yine de, çok çeşitli oyun stilleri ve ayarlarına sahip PC, konsollar ve mobil için bazı harika ücretsiz MMORPG’ler var.

 

1. ArcheAge

 

Platformlar: Windows

Tek bir oyunda sayısız saat geçirmek isteyen biriyseniz, ücretsiz sanal alan MMORPG ArcheAge’den başkasına bakmayın. Benzerlerinin çoğunun aksine, yüzlerce değiştirilebilir sınıftan oluşan serbest biçimli bir sınıf sistemine sahiptir ve gerçekten benzersiz bir karakter yaratmanıza olanak tanır.

Geniş bir dünya ve onu keşfetmek için çeşitli yöntemler sunsa da (inşa edilebilir harika korsan gemileri dahil), ArcheAge, ücretli bir aboneliğe bağlı kazan-kazan mekanizmaları nedeniyle eleştirildi. Buna cevaben, geliştiriciler ArcheAge: Unchained adlı bir spinoff başlığı yarattı. Aynı içeriğe ve oynanışa sahiptir, ancak abonelik ücretini tek seferlik ödeme lehine kaldırır. ArcheAge gerçekten ücretsiz bir MMORPG olsa da, ArcheAge: Unchained, uzun vadeli oynamayı planlıyorsanız satın almaya değer.

ArcheAge İndir

 

2. Black Desert Mobile

Platformlar: Android, iOS

Black Desert Online’ın PC versiyonu tek seferlik bir satın alma olarak mevcutken, popüler Kore MMORPG’nin ücretsiz mobil versiyonu listemize girmeye hak kazanır. 2019’un sonlarında piyasaya sürülen Black Desert Mobile, daha küçük bir ekranda eksiksiz bir deneyim sunuyor, böylece hareket halindeyken oynayabilirsiniz.

Çoğu mobil MMORPG’nin güvendiği bazı tartışmalı otomatik oyun mekaniklerine sahiptir ve oynaması ücretsiz oyuncular muhtemelen yüksek seviyeli PvP’de rekabet edemez. Diğer benzer ücretsiz mobil MMORPG seçenekleri Lineage 2: Revolution ve Perfect World Mobile’dır.

Android İçin İndir

İos İçin İndir

3. EVE Online

Platformlar: Windows, Mac, Linux

EVE Online, kısa süre önce oynaması ücretsiz bir modele dönüşen uzun süredir devam eden bir uzay sandbox MMORPG’dir. Gerçekten devasa bir evrene (kelimenin tam anlamıyla) ve tamamen oyuncu kontrollü bir ekonomiye sahip, piyasadaki en eşsiz MMO’lardan biridir. Bu özgürlük seviyesi, sunucuları çökerten muazzam uzay savaşlarına, milyar dolarlık kurumsal casusluğa ve benzeri pek çok elektronik tabloya yol açtı.

EVE Online için bir abonelik mevcuttur, ancak oyunun tamamını oynamak gerekli değildir, ayrıca oyun içi parayla satın alınabilir. Oyunun mobil versiyonu EVE Echoes, yakında geliyor ve tüm zamanların en iyi hardcore MMORPG’sinin çok sadık bir uyarlaması gibi görünüyor.

Eve Online Windows ve MAC İçin İndir

4. Guild Wars 2

Guild Wars 2, başlıkta bahsedildiği gibi  “başlangıç ​​ücretsiz” kategorisine giriyor, ancak ücretsiz sürüm, zaman geçirmek için yeterli. Ancak bununla birlikte, daha fazla zaman geçirecek olursanız , savaşlara katılacak olursanız daha hızlı gelişmek için oyuna para yatıracaksınız.

Yine de, Guild Wars 2, tür için geleneksel ama gösterişli bir oyun sunan en iyi ücretsiz MMORPG’lerden biridir. Geliştirici ArenaNet aktif olarak yeni içerik ekledi, bu nedenle oyun ve topluluk, ilk piyasaya sürüldükten yaklaşık sekiz yıl sonra hala gelişiyor. Ve merak ediyorsanız, hayır, tadını çıkarmak için ilk Lonca Savaşları hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok.

Guild Wars 2 Windows ve MAC İçin İndir

5. Neverwinter

Platformlar: Windows, Xbox One, PlayStation 4

Neverwinter, en iyi ücretsiz MMORPG’ler listemizdeki ilk gerçek çoklu platform oyunudur ve ikonik masaüstü RPG Dungeons & Dragons hayranları için mükemmeldir. Başlangıçta, hem dünya hem de oyun 4. baskı kural setine dayanıyordu ve 2019 güncellemesiyle hem anlatımı hem de oynanışı 5. baskıya kadar getiriyor. Bu güncelleme ayrıca sınıfları ve oyun dengelemeyi de elden geçirdi, böylece geri dönen oyuncular çok şey değiştiğini görecekler.

Neverwinter hem PC hem de konsollarda mevcut olsa da, çapraz oyun bulunmadığını belirtmekte fayda var. Tipik olarak konsollar birkaç ay PC güncellemelerinin gerisinde kalır ve PC’deki oynatıcı tabanı çok daha büyüktür.

Windows İçin İndir

PlayStation İçin İndir

Xbox One İçin İndir

6. Path of Exile

Platforms: PC, Xbox One, PlayStation 4

Path of Exile sizi Wraeclast’ın karanlık fantezi dünyasına atıyor. Kendinizi sürekli olarak karakterinizi yağmalayarak ve daha iyi ekipman bularak geliştirmeye çalışırken bulacaksınız. Bu dünya, ele geçirilecek korkunç canavarlar ve canavarlarla dolu.

Başlık en çok derin ve karmaşık karakter özelleştirmesiyle bilinir, karakterinizi diğer oyunculara karşı koymak için harika bir PvP özelliğinden bahsetmeye bile gerek yok. Path of Exile oynaması tamamen ücretsizdir ve etrafındaki en popüler üç platformdan oynanabilir.

Windows İçin İndir

Xbox One İçin İndir

PlayStation İçin İndir

 

Okunma:
251
Makale Etiketleri:
· · · · · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada