Oyunlarda En İyi 10 Karlı Ortam

 

The Final Climb (Journey)

Yolculuk, karakterinizin güneşte kavrulmuş çölde gezinmesi ve kum tepelerinin üzerinde zarif bir şekilde kaymasıyla başlar. Ancak oyunun sonunda o sıcak iklim yerini kemiklerinizde hissedebileceğiniz buzlu, rüzgarlı bir tırmanışa bırakıyor. Karda yürürken, soğuk hava fırtınaları, sizi bir anda yavaşlatır, çıkıntılardan uçurur ve bilincinizi kaybetmenize neden olur. Kolay bir tırmanış değil ancak oldukça eğlenceli.

Narshe (Final Fantasy VI)

Magitek Armor’u sürerken elementlere göğüs germek çok daha kolay. Bu klasik RPG’nin girişinde karlı bir alanı geçip izole bir dağ kasabasına doğru giden üç mekanik canavar gösteriliyor. Final Fantasy serisinde çok sayıda kış mevsimi var, ancak Narshe’de size ve İmparatorluğun ezici gücüne karşı anlamsız da olsa savaşırken çevrenin ıssızlığını ve köylülerin çaresizliğini hissedebilirsiniz.

The College of Winterhold (The Elder Scrolls V: Skyrim)

College of Winterhold dünyanın özellikle sert ve donmuş bir köşesinde yer almaktadır. Ancak, sihirli bir ejderhaya sahip Dragonborn için, bu ücra kale kısa sürede eviniz gibi olabilir; güçlü büyücüler sizi çeşitli alanlarda eğitebilir ve istediğimiz zaman ateş topu atabilirsiniz.

Snowpeak Ruins (The Legend of Zelda: Twilight Princess)

Ocarina of Time’ın su tapınağı, serideki en az popüler zindanlardan biri olabilir, ancak Twilight Princess’in donmuş su zindanı en iyiler arasında. Snowpeak Harabelerinin buzlu konağı, ilginç bir düzen ve havalı bir silahla (top ve zincir) benzersiz ve zorludur. Bununla birlikte, zindanın bir tür yeti, hasta karısı ve karlı kışların resmi yemeği olan çorbanın mükemmel iyileştirici özellikleri hakkında da unutulmaz bir hikayesi var.

The Mountain (God of War (2018))

God of War’da bulunan bu dağa ulaşmak için ne kadar zaman harcadığınızı düşünürseniz, ortam hakkında zihninizde bişeyler canlanabilir. Ve nihayet zirveye ulaştığınızda (mağara kalıntılarını keşfettikten ve devasa bir ejderhayla savaştıktan sonra), gördüğünüz şey hayal kırıklığı yaşatmaz. Karla kaplı tepe nefes kesici bir manzaraya sahip ve Kratos ile Atreus’un yeni bitirdiklerini düşündükleri yolculuk için doğal bir başlangıç noktası sağlıyor.

Ambarino (Red Dead Redemption II)

Ambarino’nun bir kısmı karla kaplı, ancak Red Dead Redemption II haritasının bu bölümünün oldukça farklı bir hissiyatı vardır. Rockstar, medeniyetten uzak olmanın eşsiz duygusunu yakalar; sert soğuk, dayanıklılığınızı tüketir, birkaç yol sizi güvenliğe yönlendirir ve vahşi yaşam (dost canlısı veya başka türlü) vardır. Oyuncular bu bölgeden geçtiklerinde kendilerini engin ve sessiz doğal dünyada davetsiz misafir gibi hissederler.


Chill Penguin’s Stage (Mega Man X)

Pek çok Mega Man oyununda “buz seviyesi” var, peki Chill Penguin’in sahnesini özel kılan nedir? Mekanik ağaçları kesen odunculardan bahsetmiyorum bile, size kartopu atan robotları var. Bunlar kıştan esinlenilen eğlenceli süslemelerdir, ancak asıl cazibe, seviyenin ortasında oturan “binme zırhı” dır. Bu güçlü robotik kostüme atlayabilir ve herhangi bir engelle karşılaşmadan ilerleyebilir, bir kar fırtınasından sonraki sabah bir kar küreme gibi rakibinizi bir kenara itebilirsiniz.


Irithyll of the Boreal Valley (Dark Souls III)

Yeraltı mezarlarından çıkarken Irithyll’i ilk gördüğünüzde sizi bekleyen inanılmaz manzara büyüleyici olsa da, sessiz ve soğuk şehir sokakları en tecrübeli maceraperestlere bile ürpertebilir. Boreal Vadisi, mücadele etmek için ölümcül donmuş görüntüler ve yukarıdaki ışıltılı zirveye ulaşanları bekleyen unutulmaz, ölümcül bir patron bekliyor

Southwest (Death Stranding)

Her ne kadar birçok oyun, kışlık alanları görsel olarak sunsa da, çok azı karın hissayatını oyunculara hissettirebilir. Death Stranding’in haritasının güneybatı bölgesi, oyuncuları bu konuma yerleştirerek, her adımın direncini, sırtlarındaki yükün ağırlığını ve yüzlerinde esen telaşları hissetmelerini sağlar.

The Train Wreck (Uncharted 2: Among Thieves)

Nathan Drake, bela için bir mıknatıs. O sadece kötü durumlara düşmez; beklenmedik şekilde kötüleşen kötü durumlara düşüyor. Bu yüzden, Uncharted 2’de bir tren enkazındayken, elbette bu enkaz onu tehlikeli bir şekilde dondurucu bir vadide sarkıtacak. Bununla birlikte, konum ne kadar tehlikeli olursa olsun, karlı çevresinin muhteşem olduğunu inkar edemezsiniz

 

Okunma:
241
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada