Valorant, şikayetleri dikkate aldı: Squad Boost geliyor

Riot Games, oyuncuların Valorant‘ta arkadaşlarıyla sıraya girerken daha fazla deneyim puanı kazanmalarını sağlayacak “Squad Boost” adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Oyuncular, Riot Games’in lansmanında deneyim puanı ile ilgili birçok sorunu dile getirdi. Haklı oldukları da sezon sonunda belli oldu. En iyi oyuncular bile en yüksek deneyim puanına ulaşamadı. Oyuncu topluluğu XP de oyunda ilerlemenin gerçekten yavaş olduğunu öne sürdü. Oyuncuların şikayetlerinin artmasıyla ekip, harekete geçmeye karar verdi.

Squad Boost özelliği ile daha fazla deneyim puanı elde edeceksiniz

Topluluktan gelen geri bildirimleri dikkate alan Riot Games ise, savaş sonrası her yeni XP kazanım oranını biraz daha arttırdı. Şu andaki mevcut sürümde deneyim puanı miktarı, çoğu oyuncu için kabul edilebilir durumda. Oyun ekibi,  oyuncuları, arkadaşlarıyla daha sık savaşa girmeye teşvik edecek Squad Boost özelliği üzerinde çalışıyor.

Squad Boost, önceden kurulmuş bir lobide herhangi bir oyun modunda oynadığınızda daha fazla XP kazanmanızı sağlayacak. Savaş sonrası birçok ödülün kilidini açmakta güçlük çeken oyuncular, bu özellik sayesinde daha fazla deneyim puanı elde edecek.

Gelecek olan yeni özellik oyunculara gerçekten büyük kolaylıklar sağlayacak. Çünkü savaş sonrası kazanılan deneyim puanı, rütbe atladıkça büyük oranda azalış gösteriyor. Dolayısıyla her bir yenilgi oyuncular için büyük XP kaybı demek oluyor. Bu yüzden Squad Boost özelliği ile artık daha çok deneyim puanına sahip olacak ve böylece rütbeleri kolayca atlayacaksınız.

3 yeni harita geliştirme aşamasında

Öte yandan XP ekibi, oyun için daha fazla haritaya ihtiyaç olduğunu öne sürüyor. Mevcut havuz yalnızca 5 haritadan oluşuyor. En iyi 5 formatlı turnuva için oyuna daha fazla harita gelmesi gerekiyor. Güvenilir bir kaynaktan gelen bilgiye göre, şu anda oyun için üç farklı harita geliştiriyor.

Oyundaki her haritanın farklı ışınlanma sistemi, ipleri ve 3 bomba sahası bulunuyor. Dolayısıyla her harita kendine özgü benzersiz özelliklere sahip. Sonuç olarak her haritanın hem sıradan hem de rekabetçi oyun için uygun olması gerekiyor. Bu nedenle geliştirme aşamasında çok kez bu haritaların test edilmesi şart.

Tüm bu bilgilerin hepsi şuan için bir söylenti. Henüz Riot Games resmi açıklama yapmadı.

 

Okunma:
164
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat