HİKİNG CEP TELEFONU DÜNYASINDA

                                                                                                                                             HİKİNG

Hiking telefon markasının kimin veya kime ait olduğu soruları, mağdur olan tüketicilerin acilen cevabını merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Türkiye genelinde binlerce insanı mağdur eden İstanbul Bilişim vakası hala ortada dururken vatandaş ister istemez aldığı ya da alacağı elektronik ürünlerin kim veya kimlere ait olduğunu sorgulamak istiyor. Peki, Hiking kimin, hangi ülkenin malı veya markası, sahibi kimdir, Türkiye’de bir sorumlusu var mıdır? İşte elde edebildiğimiz kadarıyla Hiking hakkındaki bilgilerden bazıları:

Hiking başta Amazon, Hepsiburada, N11, PTTAvm de dahil birçok dijital alışveriş sitesinde satılan adı sanı duyulmamış bir cep telefonudur. Daha çok tuşlu cep telefonlarıyla bilinen Hiking, son dönemlerde akıllı telefonları da piyasaya çıkararak satışa başlamış. Buraya kadar her şey normal; ancak gel gelelim ki bu markanın kim olduğuna?

Hiking adında bir cep telefonu markası dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Türkiye‘de de bu markanın patentini almış resmi hiçbir kurum ya da kuruluş bulunmuyor.

Ancak Türkiye‘de Hiking markası adı altında satılan cep telefonları var.

Bu telefonları satan kişi ise İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde Yakuplu semtinde adresi olduğunu belirten HMS Teknoloji İletişim isimli firmadır. Firma kendisini, “Hikin Türkiye Yetkili Satıcısı” olarak tanıtıyor. Ancak markanın hangi ülkeye ait olduğunu ise söylemiyor; ki zaten hiçbir ülkede bu şekilde bir marka henüz yok.

Peki, HMS Teknoloji İletişim adında bir firma Türkiye‘de gerçekten var mı?

Üşenmedik siz değerli tüketiciler için bunu da öğrendik. Evet, HMS Teknoloji adında gerçekten bir firma resmi belgelerde var. Tam adı ise, HMS TEKNOLOJİ İLETİŞİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ‘dir. Şirketin adresi ise resmi belgelerde beyan ettiği adresi ise şöyle: Yakuplu Mahallesi, Şehitler Caddesi, Trident Elektronik Apartman, No: 6/2 Beylikdüzü

HİKİNG CEP TELEFONU MODELLERİ;

  • Hiking A23 
  • Hiking X9 
  • Hiking A22 
  • Hiking X11
  • Hiking A19 
  • Hiking A22 
Okunma:
318
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · İnternet · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada