HIZ TESTİNDE IPHONE 12 GALAXY NOTE 20 ULTRA’YI GERİ DE BIRAKTI !

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 20 Ultra , büyük ekranı, yetenekli kameraları ve hafızası ile çoğu açıdan bir telefon canavarıdır, ancak Apple’ın en yeni ana telefonuna kıyasla ne kadar hızlı? Görünüşe göre pek değil.

Gary Sims, Galaxy Note 20 Ultra’yı gerçekçi Hız Testi G kriterinde  normal iPhone 12’ye karşı test etti ve sonuçlar… pek iç açısı değil.

Basitçe söylemek gerekirse, iPhone 12, Galaxy Note 20 Ultra’yı tamamen yok etti . Apple’ın cihazı, Samsung’un 38’ine karşı 32.5 saniyede bitirdiği CPU odaklı testte en büyük avantajı elde etti, ancak aynı zamanda daha yüksek çözünürlüklerde görseller çalıştırmasına rağmen GPU ve karma kullanım testlerinde net marjlar kazandı . IPhone 12, tüm hız testini 1 dakika ve 3 saniye içinde tamamladı ve  Note 20 neredeyse 14 saniye daha uzun sürdü.

Çevrimiçi gördüğünüz bazı telefon karşılaştırmalarının aksine, Hız Testi G, öncelikle bir telefonun uygulamaları yüklemek yerine çalıştırma yeteneğine odaklanır. Bellek ve depolama hızları yerine gerçek bir işlem gücü testidir. Bu durumda, A14 Bionic çipin ve iOS’un Android çalıştıran bir SnapDragon 865 Plus’a  karşı ne kadar iyi  olduğunu görüyorsunuz .

Sims, iPhone 12’nin neden Galaxy Note 20 Ultra’ya üstünlük sağladığını özetlemedi, ancak hikaye muhtemelen diğer hız testlerinde  gördüklerinizin tekrarıdır. A14 Bionic, Snapdragon 865 Plus’ın daha az verimli bir 7nm tasarım için “yetinmesi” gereken ilk 5nm’lik üretim çipidir. CPU mimarisi ve işletim sistemi rol oynayabilirken, Apple’ın yeni teknolojide bir avantajı olduğuna dair çok az şüphe var.

 

Okunma:
228
Makale Etiketleri:
· · · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada