Hyundai’ dan Uçan Araba İçin Tarih

Yapılan analizler ve araştırmalar, 204 yılında uçan arabaların 2.9 Trilyon Dolar gibi devasa bir sektörün oluşmasına yol açacağı ön görülüyor. Bu rakamın en kötü ihtimallerle değerlendirmeye alındığında bile 615 Milyar Dolar olması, var olan tüm araba üreticilerinin de iştahını kabartıyor. Uçan araba ile ilgili çalışmalar sürekli artarak devam ederken, sektörün önemli temsilcilerinden biri olan Hyundai’ dan Uçan Araba İçin Tarih geldi. Hyundai bu alanda yoğunlaştırdığı çalışmalarının en geç on yıl içerisinde net yanıtının oluşacağını belirtiyor. İlk uçan araba örneğinin ise 2028 yılında havalanacağının altını çiziyorlar.

2028 Yılında İlk Uçan Araba Havada Olacak

Hyundai otomobil, otomobil yedek parçaları, İnşaat ve lojistik gibi farklı sektörlerde hizmet veren bir gruptur. Otomobil sektöründe de çok önemli bir pazara sahip olan şirketin, farklı sektörlerde ki deneyimleri de, uçan arabanın geliştirilmesinin yanında, geliştirildikten sonra ki pazarının oluşturulmasında da önemli katkılar sunacağı belirtiliyor.

2028 yılında pazara girmeyi hedefleyen şirketin, bu konuda ilk olmak gibi bir düşüncesi de yok. Daha çok verimli bir uçan araba geliştirmek peşindeler. 4-6 Kişilik modelin yanı sıra, uzun yolculuklar için tasarlanmış ve daha fazla kişi taşıyabilen iki ayrı model üzerinde araştırma ve geliştirme çalışmaları sürdürüyorlar. Hyundai’ dan Uçan Araba İçin Tarih olarak 2028 yılının  verilmesi, sadece araştırma süreci için değil, ileride oluşacak yoğun hava trafiği içerisinde, uçaklar, helikopterler ve diğer uçan araç trafiğinin düzenlenmesine yönelik, uluslararası kurallar geliştirilmesi amacıyla yapılacak çalışmalar için de gerekli olduğunu belirtiyorlar.

Okunma:
120
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Genel · Otomobil · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat