İphone 12 Almamamız İçin 5 Neden ?

Biliyorsunuz ki Apple geçen haftalar İphone 12 ailesini tanıttı. Beklentisi ne kadar yüksek olsa da fakat gerek fiyat konusu gerekse tasarım konusunda da pek farklılar olamaması neden ile bu durum Apple ‘in eleştirilmesi söz konusu oluyor. Peki İphone 12 almamamız gereken 5 neden nedir. ?

 

1: Kutu İçeriği

Kutu içeriğinde şarj aleti ve kulaklık olmaması

 

 

2: Tasarım

Apple uzun süredir akıllı telefonlarda benzer modeller , tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Bu senede karşımıza dikey metal çerçeve ile karşımıza çıkan İphone 12’ler de buna rağmen fark yaratacak bir tasarıma sahip değiller.

 

 

3: Batarya

Apple’in en az ilgilendiği alanlarından da biri batarya şarj kısmıdır. İphone 12 ailesi şarj konusunda bir önceki modellerin üzerinde olmadığı gibi şarj kısmında , bataryada daha düşük bir performans sunduğunu görüyoruz.

 

 

4: A14 Bionic Yonga Seti

A14 Bionic Yonga Seti Snapdragon’a göre daha yavaş kalıyor.Apple A14 Bionic yonga testlerinde beklentinin bir tık altında kalıyor. Hal böyle olunca da bazı Snapdragon işlemcilerden daha düşük sonuçların alınca bu modellerde de pek büyük bir iş , atılım yapamadı.

 

 

5: Fiyat

Ve gelelim fiyat konusuna. Apple iphone modellerini her sene aynı fiyat politikası ile çıkartsa da ancak bu telefonu ülkemizde yüksek fiyatlara çıkmasına neden oluyor. Bizlerde Türkiye’de yaşayan insanlar olduğumuzdan dolayı bu fiyatlardan almak zorunda kalıyoruz. Bu neden ile de İphone 12 ailesinin fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

 

Okunma:
167
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Genel · Teknoloji

Yorumlar

 • iphone açık ara telefonların ve tabletlerin kralı fakat özellikleri mest etsede fiyat olarak artık neredeyse ulaşılmaz olacak.Telefon özellikleriyle çok oynuyorlar bazen yenisi eskisini aratabiliyor bu seridede bu olası.

  evren aykan 25 Ekim 2020 22:01 Cevapla
 • Aslında herşey ihtiyaçla alakalı.İphone kalitesi tartışılmaz tabi ama ortalama bir modeli bile herşeyinize yetebilirken en iyi en gelişmişi bile size yetersiz gelebilir tamamen sizin ihtiyacınızla ilgili.Yani bence eleştiriler yersiz.

  nuri aytekin 26 Ekim 2020 18:47 Cevapla
 • Bir iphone ne kadar kötü olabilir ki bence yanlış bir başlık olmuş.Eksiklik yerine artılarını gözönünde tutarsanız almak için daha çok neden olabilir.

  ender uzun 26 Ekim 2020 19:17 Cevapla
 • Kutu içeriğinde şarj aleti ve kulaklık olmaması bu kabul edilemez.Dakika 1 gol 1 olmuş zaten.İphona hiç ama hiç yakıştıramadım.En azından şarj aletini koyun.

  metehan soylu 26 Ekim 2020 20:29 Cevapla
 • Nek adar eksik olursa olsun iphone kalitesi tartışılmaz.Şarj aletinin olmaması bence bir nevi küfür etmek gibi ama fiyatları düşürmeye çalışıyorlar sanırım.Yinede telefon denince iphone her zaman 1 numaradır.

  eser canbeyoğlu 27 Ekim 2020 18:09 Cevapla
 • İphone 11 serisine göre evet belki bazı özelliklerin çok daha iyi olması beklenebilir.Fiyat performans açısından tatminkar olmalı ama görünen o ki biraz hayal kırıklığına neden olmuş.

  nurhan sönmezer 27 Ekim 2020 18:42 Cevapla
 • Bence özellikler yeterli.Fiyat performans karşılaştırması yapılırsa belki bir tık daha iyi olabilirdi.Şarj olayı gerçekten kötü ama heryerdede bulunabilir.

  ceyhan gürdal 27 Ekim 2020 18:56 Cevapla
 • Belkide sektörün lideri olduklarından dolayı birazda rehavet çöktü.İphone dan her zaman daha iyisi beklenir,açıkçası bendede hayal kırıklığına sebep oldu.

  vedat enderunlu 27 Ekim 2020 19:46 Cevapla
 • Fiyatını gözönüne alır diğer markalarla kıyaslarsak belki özellik ve donanım olarak biraz geride kalabilir ama, yinede iphone denince her zaman bir adım önde olur.

  aslıhan korkmaz 28 Ekim 2020 18:01 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat