Samsung Display, Çoklu Katlanabilir Tasarıma Sahip Bir Telefon Tanıttı

Samsung, şu anda katlanabilir telefon alanında tartışmasız lider konumunda ve Galaxy Z Flip’te cilalı kapaklı  bir katlanabilir sunarken Galaxy Z Fold 2’de çok daha gelişmiş bir geniş ekran deneyimi sunuyor .

Şimdi, Samsung Display , kısa süre önce çoklu katlanabilir tasarıma sahip bir cihazı tanıttığı için bize gelecekteki katlanabilir telefon tasarımlarına dair bir ipucu vermiş olabilir. Z tarzı bir katlama mekanizmasına sahip bir katlanabilirliği göstermektedir. Başka bir deyişle, ekranın sol üçte birlik kısmı içe ve orta üçte birlik kısmın önüne katlanır. Bu arada, ekranın sağ üçte birlik kısmı, ekranın orta üçte birlik kısmının arkasında geriye doğru katlanır. Nasıl çalıştığına dair daha iyi bir fikir için aşağıdaki resme bakın.

Teorik olarak mevcut katlanabilirlere kıyasla katlandığında çok daha büyük bir tablet deneyimine sahip olabileceğinizden, bu yaklaşımın kesinlikle faydaları vardır. Orijinal Fold’un garip boyuttaki telefon ekranında gördüğümüz gibi, bu tasarım muhtemelen tehlikeye atılmış bir telefon deneyimi ile sonuçlanmayacaktır.

Bunun gibi çok katlı bir tasarımla ilgili en büyük endişemiz, dayanıklılığın bir sorun olabileceğidir. Erken çıkan katlanabilirler menteşe ile ilgili sorunlardan muzdaripti

Okunma:
136
Makale Etiketleri:
· · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Teknoloji

Yorumlar

  • Teknoloji ilerledikçe daha neler göreceğiz çok merak ediyorum 🙂

    Timur Demir 29 Kasım 2020 22:33 Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat