Spotify beğendiğiniz şarkıları sınıflandıracak!

En popüler dijital müzik servislerinden biri olan Spotify, pazarda güçlü rakiplerle rekabet ediyor. Apple Music ve Deezer gibi diğer platformlarla rekabet edebilmek için sürekli yeni özellikler deniyor. Dijital müzik servisleri arasında ciddi bir rekabetin olması, kullanıcılara en iyi deneyimi sunma yarışının ana nedeni. Bu rekabetin kullanıcıya yarayan faydalarından biri olarak, Spotify attığı yeni bir adımla beğenilen şarkılar listesine yeni filtreler kazandıracak.

Spotify beğenilen şarkılar listesi yeniden şekilleniyor

Dijital müzik servislerinin bize sağladığı en büyük faydalardan biri şüphesiz çalma listeleridir. Birçok platformda beğenilen şarkılar veya kaydedilen şarkılar gibi isimlerle yer alan favoriye ekleme özelliği bunu kolaylaştırıyor. Spotify’ın getireceği yeni filtreleme özellikleri şarkıları türüne ve hitap ettiği ruh haline göre ayıracak. Bu özellik beğendiği müziklerden en uygununu dinlemek isteyenleri memnun edecek gibi görünüyor.

Spotify’ın yayımladığı yazıya göre bu özelliğin aktif olabilmesi için beğenilen şarkılar listesinde en az 30 parça bulunması gerekiyor. Bu sayıda parça bulunduktan sonra 15’e kadar ruh hali filtresi ve türlere göre ayırma özelliği kullanılabiliyor.

Spotify beğenilen şarkılar listesinde yapacağı değişikliği ilk olarak Amerika kıtasında test edecek. Fakat önümüzdeki haftalarda tüm ülkelere geleceği kesinleşen bilgiler arasında. Sizler bu özelliğin faydalı olacağını düşünüyor musunuz?

 

Okunma:
188
Makale Etiketleri:
· · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada