Toyota’ dan Elektrikli Kamyon

Otomotiv sektörünün dev ismi Japon Toyota, Amerika pazarı için özel olarak elektrikli kamyon model geliştirdiğini açıkladı. Şirket yetkilileri geliştirilen kamyonun aynı zamanda yakıt hücreli olacağı ve 2021 yılının ilk aylarında tanıtımının da yapılacağı duyurusunu yaptılar. Ticari araçların elektrikli olarak üretilmesi konusunda yoğun bir araştırma ve geliştirme sürecinde olduklarını belirten şirket yetkilileri, bunun ilk örneğini 2021 yılının ilk çeyreğinde tanıtacaklarını söyledi. Elektrikli kamyonun yakıt hürseli olacağı ve ilk olarak ABD’ de piyasaya sürüleceği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

Toyota’ nın bu geliştirme sürecinde, Hino Motor ile ortak bir çalışma sürdürdüğünü ileten yetkiler, geçen yıl Japonya pazarı için 25 tok kapasiteli elektrikli kamyon konusunda geliştirme sürecini başlattığını da duyurmuştu. Bu konuda kat edilen gelişmeler sonucunda, Amerika pazarı için farklı özelliklere sahip başka bir araç geliştirmeye başlamışlar.

Elektrikli Ticari Araç Pazarı Büyüyor

Toyota dışında, Daimler, VW ve Tesla gibi markalarda, ticari sınıftan elektrikli araç geliştirme süreçlerine devam ediyorlar. Özellikle çevre kirliliği konusunda çok ciddi bir katkı sağlayacağı, aynı zamanda yakıt masraflarında yaşanacak düşüşünde taşımacılığın daha karlı bir alan haline gelmesi sonuçları kaçınılmaz görülüyor. Dolayısıyla elektrikli ticari araç pazarı çok büyük olarak düşünülüyor. Bu pazardan pay alma peşinde ki büyük otomotiv üreticileri, de bu alana araştırma ve geliştirme süreçleri için yoğun şekilde yatırımlar gerçekleştiriyor. Öte yandan bu konuda şirketlerin yaptığı tanıtımlar ve haberler de büyük ilgi görüyor.

 

 

 

Okunma:
205
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Genel · Otomobil · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada