Trafikte Akıllı Sistem

ASELSAN, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hazırladığı akılı şehir sistemi projesi, karayolunun güvenliği ve verimliliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalar sürdürüyor. Trafiğe akıllı ve verimli çözümler amacıyla gerçekleştirilen proje, aynı zamanda pilot olma özelliği de taşıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile ASELSAN arasında yapılan anlaşma çerçevesinde, ilk sırada trafik olmak üzere, şehrin pek çok sorununa çözüm oluşturmak amacıyla bir proje yürütülüyor. Proje ihale aşamasına ulaşmış durumda.

Bu projeyle Samsun’ da yaşayan herkesin yaşamını daha fazla kolaylaştırmak ve daha güvenli bir şehir oluşturmak öncelikli hedef olarak belirlenmiş. Kavşakların daha iyi bir şekilde düzenlenmesinin oluşturacağı verimliliğin, yanı sıra, karayollarında oluşacak daha güvenli ulaşım olanağı, akıllı şehir sisteminin temel özellikleri arasında yer alıyor.

Kavşaklar Yenilenecek

Hatalı park, kırmızı ışıklar ve süreleri, sık kaza yaşanan noktalarda ki teknik sorunların düzeltilmesi ve denetimlerin daha sıkı hale getirilmesi, buna paralel olarak kaza oranının düşürülmesi ve hatta sıfırlanması gibi hedefler doğrultusunda gerçekleştirilen bu proje, aynı zamanda örnek bir proje olacak. Samsun’ un marka bir şehir haline dönüşmesinde de katkı sağlayacak olan bu proje’ de ASELSAN’ ın bilgi birikimi ve deneyimleri büyük bir özgüvene de neden oluyor. Yakıt tüketim oranlarından, çevre kirliliğine her aşamada faydalar sağlayacak olan akıllı şehir sisteminin pilot ili Samsun Büyükşehir Belediyesi, tüm kavşakların daha güvenli bir trafiğin oluşması amacıyla yeniden düzenleneceğini duyurdu.

 

 

Okunma:
198
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Genel · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada