Uygun fiyatlı en iyi akıllı bileklikler

Akakçe onlarca farklı e-ticaret sitesindeki fiyatı güncel olarak bir araya getiriyor ve en uygun seçeneği gözler önüne seriyor. Bu sayede herhangi bir ürünü satın almak istediğinizde en uygun fiyata nerede satıldığını, sitelerde dolaşarak vakit kaybetmeden öğrenebiliyorsunuz.

Günümüzde döviz kurunun hareketliliği özellikle teknolojik cihazlarda günlük fiyat farklılıklarının ortaya çıkmasına neden oluyor. Yüksek fiyat etiketine sahip bir ürünü 500 – 1000 TL arasında daha ucuza almak büyük bir avantaj.

Bu kapsamda Akakçe, giyilebilir teknoloji veya hayatı kolaylaştıran teknolojik aletler denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden olan akıllı bileklikleri bir araya getirerek hepsinin fiyatını listeledi. Bu sayede farklı akıllı bilekliklerin farklı sitelerdeki fiyatlarını ve en ucuz seçeneği görebilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 5 için en uygun fiyat Akakçe’de

Şu anda piyasadaki en gelişmiş akıllı bilekliklerden birisi olan ve kısa süre içerisinde yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Xiaomi Mi Band 5, 12 gram ağırlığa ve 1.1 inç büyüklüğünde renkli AMOLED ekrana sahip olan bir cihaz. 126×294 piksel çözünürlük sunan ekranın yer aldığı bileklik, 125 mAh kapasiteli bataryadan beslenirken Bluetooth 5.0 BLE teknolojisini kullanıyor.

Farklı kayış tiplerini de destekleyen Mi Band 5, Xiaomi’nin güvendiği en güçlü bilekliklerinden biri. Mi Fit uygulaması üzerinden akıllı bileklik için mağazada yer alan kayışları ekleyebilir, bildirim seçeneklerini özelleştirebilir ve sağlık verilerinizi geçmişe dönük inceleyebilirsiniz.

Akıllı bileklik dendiği zaman uygun fiyatlı ürünler kullanıcıların tercihi olsa da, istenen özellikler ve özelleştirme seçenekleri bu konudaki arama hacmini daraltıyor. Bu noktada da Xiaomi Mi Band 5 oldukça makul bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

2 – Honor Band 5

Huawei’nin alt markalarından olan ancak kısa süre önce bağımsız bir markaya dönüşen Honor’un Band 5 modeli popüler akıllı bileklikler arasında yer alıyor. 0.95 inç renkli OLED ekrana sahip olan cihaz, Honor Band 4 modelinde yer alan optik kalp atış hızı monitörü yeni bileklikte kullanılmaya devam ediliyor.

Ancak, Truseen 3.0 teknolojisinden 3.5 sürümüne geçiş yapılıyor. Yeni özellik ise SpO2 sensörü sayesinde kan oksijen satürasyonu ölçümü oldu. Bu sayede hipoksi gibi tehlikeli durumlardan haberdar olunabiliyor.

Honor Saat Kadranı Mağazası sayesinde her türlü ortama ve özel güne uygun yeni ve değiştirilebilir saat kadranları Band 5’e indirilebiliyor. Ayrıca üst düzey fitness takibi ve kişiselleştirilmiş tavsiyeler için gelişmiş koşu planlayıcısı nabız, antrenman süresi, mesafe, adım frekansı, hız, kalori, aerobik/anaerobik sonuçlar gibi verileri, çok daha detaylı bir antrenman planı için kapsamlı olarak izler ve görüntülemenize yardımcı oluyor.

Honor Band 5, 50 metreye kadar suya dayanıklı bir yapıya sahip. Altı eksenli sensör dört ana yüzme stilini yani serbest stili, sırtüstü stilini, kurbağalama stili ve kelebek stilini tanıyarak hızı, mesafeyi, kaloriyi ve SWOLF4 puanını da kaydedebiliyor.

Sistem düzeyinde optimizasyon ile desteklenen yüksek performanslı, güç verimliliğine sahip pil, renkli AMOLED ekranın tek seferlik şarj ile 14 güne kadar beklemede kalabilmesini sağlıyor. Ayrıca, nabız izleme ve uyku izleme özellikleri açık durumdayken 6 güne kadar kullanım süresi bulunuyor.

3 – Huawei Band 4

Diğer akıllı bileklikler ile kıyasladığımızda neredeyse aynı tasarıma sahip olan ancak daha “tok” bir görünüm sunan Huawei Band 4, 0.96 inç büyüklüğünde 80×160 piksel çözünürlük sunan TFT renkli ekranı bünyesinde barındırıyor.

Optik kalp atış hızı sensörünün yer aldığı bileklik, 91 mAh kapasiteli bataryası ile 1 haftadan daha uzun bir pil ömrü sunabiliyor. Yaklaşık 24 gram ağırlığında olan bileklik, Bluetooth 4.2 teknolojisini kullanırken 384 KB dahili depolama alanına yani ROM’a sahip.

Sağlığın önemli belirtilerden biri olan kan oksijen doygunluğu (SpO2) ölçümü yapabilen HUAWEI Band 4, ihtiyacınız olan her yerde kandaki oksijen seviyenizi tespit etmenize yardımcı oluyor.

Band 4, profesyonel optik cihazlar, işlemciler ve AI algoritması sayesinde HUAWEI TruSeen 3.5 kalp atış hızınızı hassasiyetle izliyor. Ayrıca, kalp atış hızınız maksimum ortalama kalp atış hızını aşıyorsa titreşim yoluyla hatırlatıcı ile bilgilendiriyor.

Açık – kapalı alan koşma, açık – kapalı alan yürüyüş, açık –  kapalı bisiklet, eliptik, kürekçi, serbest antrenman olmak üzere dokuz moddan uygun egzersizleri seçip ve egzersizlerinizi takip edebilirsiniz. HUAWEI Band 4, kalp atış hızı, kalp atış hızı bölgesi, basamaklar, mesafe, hız, kalori ve gibi ayrıntılı veri sonuçlarını depolar ve böylece daha iyi egzersiz için kendinizi ayarlayabilirsiniz.

4 – Polosmart Akıllı Bileklik

Yaklaşık 50 TL’lik fiyat etiketi ile en uygun akıllı bilekliklerden birisi olan Polosmart özellikle ailelerin çocukları için tercih ettiği modellerden birisi. Polosmart akıllı bileklik renkli ekranı ve adım sayar, kalp atış hızı ölçme gibi özellikleri sayesinde temel beklentilerin tamamını karşılayabiliyor.

0.96 inç TFT ekrana sahip olan akıllı bileklik 90 mAh batarya kapasitesi ile birlikte geliyor. 15 güne kadar bekleme, 7 güne kadar da çalışma süresi bulunan Polosmart, Bluetooth 4.0 teknolojisi ile cihazlarla bağlantı kuruyor.

5 – Fitbit Charge 4

Google çatısı altında faaliyetlerini sürdürmekte olan Fitbit listede yer alan diğer markalara kıyasla pek çok kişi tarafından duyulmamış olsa da, giyilebilir cihazlar konusunda oldukça deneyimli bir firma. Dahili GPS yongası ile dikkat çeken FitBit Charge 4, 1 inç 160×100 piksel çözünürlük sunan bir dokunmatik ekrana sahip.

GPS kapalıyken  7 güne, GPS açıkken 5 güne kadar pil ömrü sunabilen akıllı bileklik, hareket ve kalp atış hızı verilerini 7 gün boyunca kaydediyor. Günlük toplamları yani istatistikleri ise 30 gün boyunca kayıt altında tutabiliyor.

Egzersiz yaparken 1 saniye, normal kullanımda 5 saniye aralıklarla kalp atış hızını kayıt altına alıyor. Bluetooth LE teknolojisini kullanan, hem Android hem de iOS cihazlarla uyumlu olan Charge 4, 50 metreye kadar suya dayanıklı.

6 – Samsung Galaxy Fit 2

Samsung’un akıllı bilekliği Galaxy Fit 2, 1.1 inç büyüklüğünde 126×294 piksel çözünürlük sunan bir AMOLED ekrana ev sahipliği yapıyor. Bluetooth 5.1 teknolojisi aracılığıyla cihazlarla bağlantı kuran Samsung Fit 2 akselerometre, gyro ve optik kalp atış hızı gibi birden fazla sensöre ev sahipliği yapıyor.

11.1 mm kalınlığındaki cihaz, 5ATM sertifikasına sahip ve 50 metreye kadar su geçirmeye dayanıklı. Bu sayede antreman yapan sporcuların bilekliği kolundan çıkarmasına gerek kalmıyor. Tek şarj ile 21 güne kadar pil süresi sunabilen bileklik, normal kullanımda yaklaşık 15 gün pil ömrüne sahip.

10 farklı sportif aktiviteyi algılayabilen ve 50 metreye kadar suya dayanıklı olan bilekliğin iki farklı modeli bulunuyor. FitBit Charge 4’ten Samsung Fit 2’ye kadar daha birçok alternatif akakce.com adresinde sizleri bekliyor;

En ucuz akıllı bileklik fiyatlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Okunma:
202
Makale Etiketleri:
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada