Uykuya Almak, Hazırda Bekletmek, Kapatmak: Bilgisayarınız İçin Hangi Güç Seçeneğinin Daha Tesirli Olduğunu Söylüyoruz

Bilgisayarımızı kullanmadığımız vakit hangi güç durumunda kullandığımız bilgisayarımızın uzun periyodik performansını etkileyebiliyor. Pekala hangi vakitlerde hangi güç seçeneğini kullanmalıyız? Sorunuzun karşılığı içeriğimizde;

Uyku modu:

Bilgisayarı uyku moduna almak da hepimizin çok sık kullandığı bir güç seçeneğidir. Fakat hangi durumlarda uyku moduna aldığımız da değerlidir. Çoklukla bilgisayar başından kısa müddetli uzaklaşmalarda bilgisayarın uyku moduna alınması tavsiye edilir. Bilgileri korumak ve güç tasarrufu elde etmek için ülkü bir güç seçeneğidir. Lakin bilgisayarınızı saatlerce uyku modunda unutmadığınızdan da emin olun.

Hazırda bekletme:

Şayet birkaç saat sürecek bir toplantıya gidecekseniz bu güç seçeneği tam sizlik olabilir. Bilgisayarı kapatmadan da tesirli bir güç tasarrufu sağlayacaktır. Lakin her bilgisayarda bu seçeneğin olmadığını da belirtelim.

Bilgisayarı kapatmak:

Bilgisayarınızla artık işiniz bittiğinde bilgisayarınız kapatmak bilgisayarınız için yapacağınız en tesirli formül. Bazen üşenip bilgisayarı uyku modunda bırakmak birçoğumuzun adeti haline gelmiş olabilir. Lakin bilgisayarın uzun ömürlü olması için bu güç seçeneklerini kullanmakta yarar var.

Hibrit:

Yalnızca masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmış bir güç seçeneğidir.Uyku modu ile hazırda bekletme modunun tıpkı anda kullanmasına benzetilir. Masaüstü bilgisayarlar için epey fonksiyonel bir güç seçeneğidir.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Okunma:
154
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Genel · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat