Xiaomi’den Dünyanın En Hızlı Kablosuz Şarj Teknolojisi

Xiaomi’den dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisi

 

Kısa süre önce tanıtılan yeni iPhone ailesi çeşitli konularla gündemde kalmayı sürdürüyor. Bugün ise iPhone 12 ekran değişim ücretleri belli oldu. Apple tarafından belirlenen bu ücretler, tüketicileri pek de mutlu etmeyecek diyebiliriz

 

Xiaomi, kablosuz şarj teknolojisi ile sınırları zorluyor!

Şirket tarafından açıklanan bilgilere göre, yeni kablosuz şarj teknolojisi sayesinde 4.000 mAh değerinde bir pil tam 19 dakikada tamamen doldurulabiliyor. Pilin yarı seviyeye ulaşmasının ise 8 dakika sürdüğü iddia ediliyor.

Şirketin bundan bir önceki en hızlı kablosuz şarj teknolojisi, geçtiğimiz Ağustos ayında piyasaya sürülen Mi 10 Ultra ile gelen 50W idi. Bundan önce Xiaomi, geçtiğimiz Mart ayında 40W‘lık kablosuz şarj teknolojisini duyurmuştu.

Xiaomi 80W kablosuz şarj

Kablosuz şarj teknolojisi konusunda Xiaomi kısa sürede uzun bir yol kat etmiş durumda. Çinli şirket ilk olarak yalnızca 7.5W desteği olan Mi MIX 2S cihazında kablosuz şarj desteği sunmuştu. Mi MIX 3 10W desteği ile duyurulurken, bundan sonraki dönemde Mi 9 amiral gemisi ile birlikte bu değer 20W’a kadar çıkmıştı.

Ancak şirket bununla da yetinmiyor. Son dönemlerde çıkan söylentilere göre Xiaomi, önümüzdeki yıl resmiyet kazanacak 100W‘lık bir hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışıyor. Bu süper hızlı şarj teknolojisinin yeni nesil amiral gemisi ile birlikte gelmesi ve önceden duyurulması bekleniyor. Şirket şuan dünyanın en hızlı kablosuz şarj teknolojisine sahip, sizce bunu ne zamana kadar eline tutabilir?

Kaynak : shiftdelete.net
Okunma:
135
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Genel · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat