Yeni Redmi Note 9 Pro 5G Yepyeni Kamera Sensörünü Tanıttı

Yeni Redmi Note 9 serisi 26 Kasım’da piyasaya çıkıyor ve bununla ilgili günlük olarak yeni şeyler öğreniyoruz. En son bilgiler , sözde yeni Redmi Note 9 Pro 5G’nin resmi bir görüntüsünü paylaşan  Redmi’nin Genel Müdürü Lu Weibing’den geliyor . Yetkili ayrıca seri için yepyeni bir kamera sensörünü de tanıttı.

Weibing tarafından paylaşılan görüntü (aşağıda görülüyor), dairesel dörtlü kamera tasarımına ve degrade renkli kaplamaya sahip bir akıllı telefonu gösteriyor. Daha önce aynı telefonun Çin sertifikasyon web sitesi TENAA’da mavi renkte göründüğünü görmüştük.Dört arka kameranın varlığı, bunun üst düzey Redmi Note 9 Pro olduğunu doğrular. Redmi Note 9’un ise üçlü bir arka kamera ile gelmesi  bekleniyor.

Redmi Note 9 Pro 5G’nin yeni Samsung HM2 108MP sensörüne sahip olabileceği tahmin ediliyor. Yakın zamanda piyasaya sürülen sensör, Samsung’un Galaxy S Ultra 20 ve Note 20 Ultra’da kullanılan önceki Isocell HM1 sensöründen % 15 daha küçük . Aynı zamanda, selefindeki 0.8 mikron piksele kıyasla daha küçük 0.7 mikron piksel kullanılıyor.

Xiaomi Redmi Note 9 serisi: Yenilikler

Xiaomi zaten piyasada Redmi Note 9, Note 9 Pro ve Note 9 Pro Max’e sahip. Ancak bunların hiçbiri, yeni telefonlarda ana değişiklik olan 5G bağlantısını desteklemiyor. Redmi Note 9 Pro 5G’nin SnapDragon 750G yonga olması beklenirken, standart Note 9’un MediaTek Dimensity 800U’ya sahip olması bekleniyor.

Mevcut Redmi Note 9 telefonlarına kıyasla 120 Hz uyarlanabilir ekran ve daha iyi görüntüleme yetenekleri getirdiği söyleniyor.

Okunma:
147
Makale Etiketleri:
· · · · ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · Teknoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat