BİM’den çok konuşulan aşı videosuna açıklama


Sosyal medyanın bir süredir gündeminde olan, BİM şubelerinde Covid-19 aşısı satılacağı video hakkında resmi açıklama çok beklemeden geldi. BİM yetkilileri en çok tercih edilen sosyal medyalardan birisi olan Instagram’dan paylaşım yaparak bu konuya açıklık getirdi.

BİM resmi Instagram hesabından açıklama yaptı

Üzerinde çokça konuşulan reklam videosunu oluşturan kişiler, piyasanın önde gelen Covid-19 aşılarını BİM’de satılacak gibi gösterdiler. Bu video tabii ki de tamamen sahte ve gerçeği yansıtmıyordu ancak şirket, geçtiğimiz saatlerde bu konu hakkında resmi Instagram hesabından açıklama yaptı.

Açıklama ise şöyle;

”Değerli Müşterilerimizin Dikkatine,

Mağazalarımızda muhtelif Covid-19 aşıları satılacağına dair bir video sosyal medyada yoğun bir biçimde yer almaktadır. Reklamlarımızı başarılı bir şekilde taklit eden mizahi video, içeri itibarı ile yanıltıcı özelliktedir. Mağazalarımızda hiçbir biçimde aşı ya da herhangi bir ilacın satışı söz konusu değildir. Saygılarımızla”

Üzerinde konuşulan videoyu hazırlayan kişiler, Covid-19 aşılarına fiyat bile biçtiler. Örneğin Pfizer ile BioNTech tarafından üretilen aşının fiyat etiketi 29,95 TL olarak belirlediler ve ABD kökenli Moderna aşısına 39,90 TL, Türkiye’ye geçtiğimiz günlerde gelen Sinovac adlı aşıya 14,90 TL fiyat biçtiler.

Çok konuşulan sahte aşı reklamı videosu

 

Okunma:
216
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Genel · İnternet · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada