Farkında olmadan yaptığımız ziyanlı alışkanlıklar neler telefona eğilerek bakmak!

Hayat rutininizde farkında olmadan yahut bilerek yaptığımız kimi davranışlar sıhhatimiz açısında faydalı olmayabiliyor. Daha güzel bir hayatı aşağıda sıraladığımız alışkanlıklardan kaçınarak sağlayabilirsiniz. İşte farkında olmadan yapılan ziyanlı alışkanlıklar!

Telefona eğilerek bakmak

Telefona eğilerek baktığınız vakit tüm yükü boynunuz taşır ve uzunluğunda baskı oluşur. Bu baskı omuriliğe ziyan verir. Telefonu göz hizasında tutmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Yüksek topuklu ayakkabılar

Sıklıkla yüksek topuklu ayakkabılar ayak anatomisini bozarak önemli problemlere sebebiyet verebilir. Topuklu ayakkabı giyince bedenin kuvvet merkezi öne hakikat kayar bunun sonucunda ise kalça ve omurgada bozulmalar görülür.

Telefonla uyumak 

Elektronik aygıtlar ile uykuya dalmak; uyku nizamın ve kalitesinin bozulması, kilo alımı ve gündüz yorgunluğuna sebebiyet verebiliyor. Bu yüzden elektronik aygıtlarınızı uyumadan evvel kendinizden uzaklaştırmanız sağlıklı bir yol olacaktır.

Çok fazla uyumak

Nizamlı ve kâfi uyku bedeninizi birçok hastalıktan koruyacak kadar değerlidir. Çok fazla uyumak hem birçok hastalığa sebebiyet verir hem de birçok hastalığın belirtisidir. Ülkü uyku saatleri 7-9 saattir.

Sıcak su ile el yıkamak

Birçok uzman kaynar suyun mikropların ölmesini sağladığını söyler. Fakat istediğiniz kadar sıcak su ile yıkayın tekrar de mikropların ölmesini sağlayamazsınız. Ilık su ile elleri yıkadığınızda mikroplar savunmasız kalacaktır.

Elleri süratli yıkamak

Elleri sık sık yıkamak çok değerlidir ama bu uygulamayı süratli bir formda yapmak mikropların tam manasıyla ölmesini önlemeyecektir. Mikropları öldürmek için bol su ve sabunla 20 saniye boyunca yıkamalısınız.

Çok süratli yemek yemek

Tam olarak çiğnenmeyip yenilen besinler hazmı zorlaştırır ve sindirim sisteminizi tesirler. Birebir vakitte süratli yemek yemek çabuk acıkmanıza sebep olur. Uzun mühlet boyunca süratli yemek yiyen birisinde sindirim sistemi meseleleri, diyabet ve kalp rahatsızlıkları görülebilir. Bu yüzden yediğiniz yemekleri uygunca çiğnedikten sonra yutmanız tavsiye edilir.

Okunma:
210
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
Genel · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada