Geleneksel Olarak Üretilen Gıdalara Talep Arttı

Covid 19 salgınıyla birlikte, pek çok konuda farkındalığın artmasına yol açtı. Sağlığa uygunluk, kişisel temizlik gibi alanlarının yanında, en çok gıdalar ve gıdaların doğal yollarla yapılıyor olmasına karşı gösterilen özende giderek artıyor. Fabrikasyon ve çeşitli kimyasal katkı maddeleriyle üretilen gıdalara alternatif olarak, gelenekse yöntemlerle üretilen gıdalar bulunuyor. Belirli bir pazara sahip olan ve Organik ürünler olarak adlandırılan bu gıdalara ilgi, salgınla birlikte sürekli olarak artmaya devam ediyor. Diyarbakır Olgunlaşma Enstitüsü gibi çeşitli enstitüler aracılığıyla hazırlanmış ve tamamen geleneksel yöntemlerle hazırlanmış gıdalara, internet üzerinden yoğun bir talep oluşmuş durumda.

Özellikle Kışlık Gıda Talebi Arttı

Kış ayları için hazırlanmış olan çeşitli gıdalara karşı talep, bir önceki yıla göre büyük oranda bir artış göstermiş. Kurutulmuş sebzeler ve meyveler, turşu, salça, konserve, reçel gibi, geleneksel yöntemlerle hazırlanan gıdalar, enstitüler tarafından kullanıcıların beğenisine sunuluyorlar. Enstitüler, oluşan yoğun talebe karşılık verebilmek için, önceki yıllara göre çok daha yoğun bir çalışma sürdürüyorlar.

Bir anlamda Covid 19, insanların yaşadıkları dünyayla ilgili var olan tüm koşulları yeniden incelemelerine sebep oldu. Özellikle gıda alanında artan nüfus koşullarına bağlı seri üretimler, besin değeri açısından şüpheli bir beslenme düzenine sebep oluyor. Bu kapsamda özellikle bağışıklık sisteminin güçlü olmasının, hastalıklara karşı direnç açısından ne kadar önemli olduğu da fark edildi. Organik ve geleneksel üretimlerle hazırlanmış gıdalara ilgi de buna paralel olarak artıyor.

 

Okunma:
107
Makale Etiketleri:
·
Makale Kategorileri:
Genel · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat