Güne Enerjik Başlamanın Sırları

Sabah nasıl uyanılırsa, o günün enerjisi de öyle olacaktır. Güne enerjik başlayabilmek için ilk olarak uyku öncesine gitmek gerekiyor. Vücut saatine göre, iyi ve kaliteli bir atmosferde uyumak, uykunun iyi alınabilmesi için çok önemlidir. İyi bir uykunun ardından alışkanlık haline getirilecek sabah ritüelleri günün zinde ve enerjik geçmesinin temel yapı taşını oluşturur. Yaşamın yorucu, yıpratıcı ve stres yüklü koşturmacasına kendini daha iyi hazırlayabilmek ve her zaman canlı kalabilmek için sabah kalkıldığında bazı şeylere dikkat etmen gerekiyor.

Güne Enerjik Başlamak İçin Yapılması Gerekenler

Gün boyunca enerjiyi her zaman en yüksek seviyede tutmak için iyi bir uyku yeterli değildir. İyi bir uykunun getirdiği zindeliğe enerji katmak için sabah uyanır uyanmaz kaçınılması gereken şeylerden kaçınmalı, yapılması gereken şeyler ise mutlaka yapılmalıdır. Güne enerjik başlamak için sabahları mutlaka;

  • Cep telefonuna sarılmamalı,
  • 15 dakikalık sabah meditasyonu yapılmalı,
  • Mümkün olabildiğince soğuk suda kısa bir duş yapılmalı,
  • Ortama taze ve ferah bir hava kazandırılmalı,
  • Vitamin ve detoks öğeleriyle vücut arındırılmalı,
  • Cildin kendisini tazeleyecek hızlı cilt bakımı yapılmalı,

Şeklindeki hususlara dikkat etmek gerekiyor. Tamamen ruhun, psikolojinin ve tabii ki cildin bir önceki günün tüm etkilerinden tamamen arındırılması, güne enerjik başlayıp, günün tüm yorgunluğuna karşı ayakta kalabilmenin temel sırrını oluşturuyor. Bunlar yapılmadığında yataktan ne kadar enerjik kalkılırsa kalkışın, o enerji çok kısa süreli olacak veya verimli olmayacaktır.

Okunma:
130
Makale Etiketleri:
Makale Kategorileri:
Genel · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat