Maymun Besleyen Fenomen İçin İstenen Ceza Belli Oldu

Evinde doğal ortamından ayrı bir şekilde makak maymunu besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi hakkındaki iddianame detayları ve istenen ceza belli oldu.

Maymun besleyen fenomen için istenen ceza belli oldu

Kaçak şekilde maymun beslediği gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan sosyal medya fenomeni Meriç İzgi hakkında iddianame hazırlandı. İzgi hakkında, “zincirleme şekilde kaçakçılık” suçundan 2 yıl 6 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, İzgi’nin Koko adını verdiği ve nesli tükenen makak maymununun değeri 10 bin TL olarak açıklandı.

Hazırlanan iddianamede, İzgi’nin iki kez özel izne tabi olan maymun beslediği tespit edildiğinden “zincirleme olarak kaçakçılık” suçunu işlediği belirtilerek, 2 yıl 6 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesi halinde, İzgi önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

 

Okunma:
184
Makale Etiketleri:
· ·
Makale Kategorileri:
BİLENVAR · Genel · İnternet · Yaşam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1
Bildirimler kapat
Notibell

Bitexen’e Referans Linki ile Üye Olan Herkes 1BTXN Kazanıyor.

Detaylar Burada